Türkiye Gazetesi 50.Yıl
10.10.2016 22:55
Merkel'den Şemdinli saldırısı açıklaması

Terör örgütü PKK'nın Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlediği hain saldırıyı kınayan Almanya Başbakanı Angele Merkel, bunun sinsi bir şiddet eylemi olduğunu ifade etti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'lılar tarafından gerçekleştirilen terör saldırısı dolayısıyla, Başbakan Binali Yıldırım'a taziye mektubu gönderdi.

SİNSİ BİR ŞİDDET EYLEMİ..
Mektubunda, terör saldırısını en sert şekilde kınadığını belirten Merkel, ''Sayın Başbakan, Türkiye'nin Güneydoğu'sunda meydana gelen terör saldırısını dehşet içinde haber aldım. Teröristler yeniden Türk güvenlik güçlerine karşı sinsi bir şiddet eylemi gerçekleştirerek, sivillerin de ölmesine ve yaralanmalarına yol açtılar. Dünkü saldırıyı şiddetle kınıyorum.'' ifadelerini kullandı.

SİZDEN RİCAM..
Mektubunda düşüncelerinin hayatını kaybedenler ve aileleriyle beraber olduğunu vurgulayan Merkel, ''Sizden ricam aile yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifa dileklerimizi iletmenizdir.'' değerlendirmesinde bulundu. Angela Merkel, yaralılara da acil şifalar dilediğini bildirdi.

YORUMLAR