16.04.2018 23:00
TİME Dergisi 1999 yılında 'Yüzyılın kişisi olarak kimi seçmiştir? (Milyoner cevabı)

Time dergisi 1999 yılında Yüzyılın kişisi olarak kimi seçmiştir? ekranların fenomen yarışmacı Kim Milyoner Olmak İster'de 60 bin liralık sorunun cevabı burada.

Senelerdir ekrana gelen ekranları kasıp kavuran yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'de 60 bin liralık sorunu cevabını aratıyor.Time dergisi 1999 yılında Yüzyılın kişisi olarak kimi seçmiştir? cevabını haberimizden kolaylık bulabilirsiniz. Milyoner'de yarışan başarılı yarışmacı 125 liralık soruyu görmek istiyorum diyerek soruyu cevapladı. Bu soruyu doğru bildi mi? büyük bir merak konusu.

TİME Dergisi 1999 yılında 'Yüzyılın kişisi olarak kimi seçmiştir? ( Cevabı tıkla öğren)

Time dergisi, ünlü fizikçi Albert Einsteinı yüzyılın adamı seçti. Einstein'ın, 20. yüzyılın bilim ve teknoloji çağı olması ve fizikçinin geliştirdiği teorilerin televizyondan, uzay yolculuklarına kadar pek çok alanı etkilediği gerekçesiyle yüzyılın adam seçildiği kaydedildi. Dergide Albert Einstein'ın, delici bakışları, insani davranışları ve olağanüstü zekasıyla yüzyılın sembolü ve dehanın canlı hali olduğu” ifade edildi. İzafiyet teorisiyle üne kavuşan Einstein, 1879 yılında Musevi bir ailenin çocuğu olarak Almanya'da dünyaya geldi. 1921 yılında Nobel fizik ödülü alan Einstein, 1933 yılında ABD'ye göç ederek Princeton üniversitesinde öğretim üyeliğine başladı. Einstein, 1955 yılında öldü. Time dergisi, Einstein'ın yanı sıra Başkan Roosevelt ve Mahatma Gandi'yi de yüzyılın önemli kişileri arasında saydı.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Kuralları Nelerdir?

Kim Milyoner Olmak İster? Adlı yarışma programı, 2 Ağustos 2011 tarihinden bu yana ATV kanalında yayınlanmakta olan bir yarışma programı olup Selçuk Yöntem tarafından sunulmaya devam etmektedir. Tüm ülkeyi ekranlarda kilitleyen bu program, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma haftanın 3 günü yayınlanmaktadır.
İlk önce ünlü tiyatro oyuncusu Kenan Işık tarafından sunulmakta olan Kim Milyoner Olmak İster, 2014 yılında geçirmiş olduğu beyin kanaması dolayısıyla ünlü sanatçı dostları tarafından devam ettirilmiş ve bir süre sonra da yine Işık’ın yakın arkadaşlarından olan ünlü sanatçı Selçuk Yöntem ile yayın akışına devam etmiştir.
Yarışma Sürecinde Geçerli Kurallar Nelerdir?

Selçuk yöntem’in sunmuş olduğu binilir yarışmasında yarışmacılar için toplamda  12 soru bulunuyor. 2. soruyu görmeye hak kazanan yarışmacılar için 1.000 TL, 7. soruyu görmeye hak kazanan yarışmacılar için ise 15.000 TL’lik baraj soruları yer almaktadır. Yarışmasının yarışmayı kaybetmesi durumunda en son geçmiş olduğu baraj sorusunun ödülünü almaya hak kazanmaktadır. Yarışmacı, çekilmek istemesi durumunda da yine en son tanımlamıştır olduğu sorunun ödülünü almaktadır. Tüm bunlarla birlikte yarışmacılar toplamda 4 joker hakkı sunulmaktadır ve yarışmacı bu jokerlerden 3’ünü dilediği zaman kullanma hakkına sahiptir. 4. joker hakkı olan çift cevap hakkını ise yarışmacı 7. soruyu da bildikten sonra sonra kullanabilmektedir.
Eski yarışmadan farklı bir yönü olarak yeni yarışmada yarışmacılar “sesli soru” ile karşı karşıya getirilmektedir. Yarışmacı ilk olarak ses kaydını dinletiliyor ve arkasından dinlerken bu ses kaydı ile ilgili sorulan soruya cevap vermesi isteniyor. Söz konusu bu sesli soru, 2. baraj olan 7. soru dâhil olmak üzere ilk 7 soruyu içine alan bölümde yer almaktadır.
Yarışmada Sunulan Joker Hakları

1) Telefon Joker Hakkı: Yarışmacının başvuru yaptığı esnada ismini vermiş olduğu 3 arkadaşı içinden dilediği herhangi birini arayıp verilen 30 saniye içinde soru ile ilgili olarak fikir  alabilmektedir.
2) Yarı yarıya Joker Hakkı: Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda bilgisayar yanlış olan 2 seçeneği rastgele olacak şekilde çıkarır.
3)Joker Hakkı: Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda seyircilere verilmiş olan el bilgisayarı ile sorunun cevap hakkında bir seçimde bulunurlar. Seyircilerin vermiş olduğu bu cevaplar, grafik olarak yarışmacıya yansıtılır.
4) Çift Yanıt Joker Hakkı: Yarışmanın eski bölümlerinden farklı olarak yarışmacıya verilen bu joker hakkı sayesinde yarışmacı soruya 2 kez yanıt verme hakkına sahip olmaktadır. Bununla birlikte bu joker hakkını kullanan yarışmacılar çekilemez ve yine bu jokeri yalnızca 7. sorudan sonra kullanma hakkına sahiptirler. Aynı zamanda çift yanıtın kullanımı esnasında verilen ilk cevabın yanlış olması durumunda yanıt gri renk kullanılarak gösterilir. 378
Soru ve Ödülleri
1. Soruyu bilen 500 TL
2. Soruyu bilen 1.000 TL
3. Soruyu bilen 2.000 TL
4. Soruyu bilen 3.000 TL
5. Soruyu bilen 5.000 TL
6. Soruyu bilen 7.500 TL
7. Soruyu bilen 15.000 TL
8. Soruyu bilen 30.000 TL
9. Soruyu bilen 60.000 TL
10. Soruyu bilen 125.000 TL
11. Soruyu bilen 250.000 TL
12. soruyu bilen 1.000.000 TL

.Dolayısı ile yarışmanın büyük ödülü 12. soru ile 1.000.000 TL’dir. Yarışmanın eski versiyonunda 500 Milyar olan ödül, 2005 senesinde paralardan atılan 6 sıfır dolayısı ile 500 Bin YTL olarak değiştirilmişti. Ancak daha sonra YTL’nin adı TL olunca buna bağlı olarak da büyük  ödül 500 bin TL adını aldı. Dolayısı ile programın ismi de Kim Beş Yüz Bin İster? adını aldı. Ancak daha sonraki süreçte tekrar yayına giren programda büyük ödül diğer ülkelerde olduğu gibi 1 Milyon TL olarak değiştirildi.

 

YORUMLAR