03.08.2018 14:37
Son dakika YKS soru ve cevapları yayınlandı | 2018 YKS soru ve cevapları indir ÖSYM

Son dakika! YKS soru ve cevapları yayınlandı. 2018 YKS soru ve cevapları indirmek isteyenler ÖSYM'nin resmî sitesine girebilir. Milyonlarca adayın ter döktüğü YKS sınav sonuçları bu ayın başından itibaren açıklanmıştı. 2018 YKS soru ve cevapları yayınlandı. YKS soru ve cevaplarını ÖSYM'nin resmî sitesinden indirebilirsiniz.

Son dakika haberi! YKS soru ve cevapları yayınlandı. 2018  YKS soru ve cevapları ÖSYM'nin resmî sitesinden yayınlandı. Milyonlarca üniversite öğrenci adayının ter döktüğü 2018 YKS sınav sonuçları 1 Ağustos'tan itibaren açıklandı. YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin merakla beklediği 2018 YKS sınavı soru ve cevapları da bugün itibarıyla ÖSYM'nin resmî sitesinden yayınlandı. Öğrenciler şimdi 2018 YKS sınavında çözdüğü soruları ve cevapları sorguluyor. 2018 YKS sınav soru ve cevaplarını öğrenmek için haberimize bakabilirsiniz. İşte YKS soru ve cevapları ile ilgili aradıklarınız...

YKS SORU VE CEVAPLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN...

YKS soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı. Adaylar, ÖSYM'nin adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra YKS cevap kağıtlarını da görebilecekler.

MERAKLA BEKLENEN YKS'NİN SORU VE CEVAPLAR YAYINLANDI

ÖSYM, resmi sayfası ve sosyal medya hesabı üzerinden YKS soruları ve cevap kağıtlarının erişime açıldığını duyurdu. 30 Haziran 2018 tarihinde uygulanan 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) sınavına giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin adresinden 03 Ağustos 2018 tarihinde saat 14.15'den itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı.

ADAYLAR SORU VE CEVAPLARA NASIL ERİŞECEK?

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kâğıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecekler. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

ÖSYM'den yapılan açıklamada şu açıklamaya yer verildi:

"30 Haziran 2018 tarihinde uygulanan 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) sınavına giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 03 Ağustos 2018 tarihinde saat 14.15'den itibaren 10 gün süreyle erişime açılacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir." 

YORUMLAR