Ramazan 2019
16.11.2018 04:25
ASELSAN şüphelisi  yerine FETÖ imamı çıktı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ’nün ASELSAN yapılanması soruşturmasında ilginç bir olay yaşandı.

Ebru Karatosun ANKARA

Başsavcılık, ASELSAN şüphelisini yakalamak için operasyon yaptığı evde FETÖ imamını yakaladı. Türkiye geneli yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında önemli bir aşamaya gelindi. Örgüt mensupları devletin kılcal damarlarından temizlenirken, firari olan FETÖ’cüleri yakalama çalışmaları da devam ediyor. Tespit edilen örgüt mensupları kıskıvrak yakalanıyor. Ankara Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ’nün ASELSAN yapılanması soruşturması titizlikle yürütüyor. Yürütülen soruşturma kapsamında örgütün ASELSAN yapılanmasında ilk aşamada 94 kişi hakkında FETÖ’den işlem yapılmıştı. Soruşturmada firari konumda bulunan şüphelilerin yerlerinin tespit edilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Başsavcılık, ASELSAN’da çalıştıktan sonra ihraç edilen ve firari olduğu belirtilen bir şüphelinin nerede olduğunun tespit edilmesinin ardından yakalanması için düğmeye bastı. Ancak operasyon yapılan örgütün gaybubet evinde ASELSAN şüphelisi yerine FETÖ imamı Mehmet C’yi yakaladı.

EVDE CAN YELEĞİ
Örgüt içerisinde mahrem imam konumunda olan Mehmet C’nin yakalandığı evde 2 sahte kimlik, can yeleği, 5 cep telefonu ve hattı ile yüklü miktarda para çıktı. Savcılık, ASELSAN şüphelisinin de yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR