İmsak'a kalan zaman
05:01:00

Felâk, Nâs okuyan kazadan korunur

Felâk, Nâs okuyan kazadan korunur

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki: “Cuma namazından sonra, yedi defa İhlâs ve Mu’avvizeteyn (Felâk, Nâs) okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, beladan ve kötü işlerden korur.”

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki: 
“Cuma namazından sonra, yedi defa İhlâs ve Mu’avvizeteyn (Felâk, Nâs) okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, beladan ve kötü işlerden korur.” 
Ukbe bin Âmir radıyallahü anh anlatır: 
Bir zaman Peygamber efendimizle yolculuk yaparken şiddetli bir fırtınaya tutulduk. Resûlullah, Felâk ve Nâs sûrelerini okuyup, bana buyurdu ki: 
“Ey Ukbe, bu iki sûre ile Allaha sığın; zira Allaha hiç bir kul bunlardan daha fazîletli bir şey ile sığınamaz!” 
Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki: 
“İki sûreyi çokça okuyun! Allahü teâlâ sizi âhırette onlarla faydalandıracaktır. Mu’avvizeteyn kabri nûrlandırır, şeytanı uzaklaştırır. Sevapları ve dereceleri arttırır. Mîzânda ağır gelir ve sâhibini Cennete götürür.” 
Hazret-i Âişe vâlidemiz, Peygamber efendimizin yatacağı zaman, İhlâs, Felâk ve Nâs sûrelerini okuyup, ellerine üflediğini, sonra da elleri ile vücudunu sıvazladığını bildirmektedir. 
Felâk sûresini çok okuyan kimseye, Cenab-ı Hak, kolay yollardan rızık nasip eder. İnsanların hasedinden, her türlü şer ve kötülüklerden muhafaza eder. 
Nâs sûresini devamlı okumayı alışkanlık hâline getiren kimse, daima sıhhat ve âfiyette olur. Nazara karşı okunursa, şifâ bulur. 

11.06.2017 - 06:58

Günün Yemeği
Emrah Fandaklı’yla Şefin Ramazan Lezzetleri TGRT Haber ve TGRT EU’da

Taze Otlu Domates Çorbası Soğan Kebabı İncir Uyutma Reyhan Şerbeti Taze Otlu Domates Çorbası 1 kg domates 4-5 sarımsak 1 kırmızı soğan 3-4 dal taze kekik 2 dal taze biberiye maydanoz taze fesleğen tuz, karabiber, zeytinyağı çıt..