İmsak'a kalan zaman
05:01:00

Muhteşem iftar Başkanı şaşırttı

Muhteşem iftar Başkanı şaşırttı

Bayrampaşa Belediyesinin düzenlediği iftar programı bir zamanlar Müslümanların ezici ekseriyeti ve 35 camii ile tanınan Manastır’daydı.

İrfan Özfatura MANASTIR 
 Bayrampaşa Belediyesinin düzenlediği iftar programı bir zamanlar Müslümanların ezici ekseriyeti ve 35 camii ile tanınan Manastır’daydı. Osmanlı saat kulesine haç diken, canım camileri müze, tamirhane veya marangoz atölyesi yapan yönetim de muhtemelen Türk tarafının iftar çağrısını ciddiye almamış olmalıydı. Herhangi bir parkı bile göstermekten kaçındı. İftar şehrin onlarca meydanı dururken, müftülüğe ait suyu, elektriği, mescidi, tuvaleti olmayan bir tarlada yapıldı. Ancak Belediye Başkanı Vlademir Taleski karşılaştığı olgun ve coşkun kalabalığı görünce çok şaşırdı. Çünkü 2.500 kişilik yemek hazırlanan sofrada belki 5 bin kişi vardı. Başkan kalabalığa mahcubiyeti hissedilen bir sesle hitap etti. Bayrampaşa Belediyesinin kardeş şehir teklifini seve seve kabul edeceğinden bahis açtı. Yağan yağmura rağmen kalabalık da dağılmadı... 

17.06.2017 - 07:11

Günün Yemeği
Emrah Fandaklı’yla Şefin Ramazan Lezzetleri TGRT Haber ve TGRT EU’da

Taze Otlu Domates Çorbası Soğan Kebabı İncir Uyutma Reyhan Şerbeti Taze Otlu Domates Çorbası 1 kg domates 4-5 sarımsak 1 kırmızı soğan 3-4 dal taze kekik 2 dal taze biberiye maydanoz taze fesleğen tuz, karabiber, zeytinyağı çıt..