İftara kalan zaman
19:04:00

Ramazan-ı şerifi birlikte uğurladılar

Ramazan-ı şerifi birlikte  uğurladılar

Batı Trakya’da Müslümanların ağırlıkta oldukları beldelerden Koyunköy sakinleri on bir ayın sultanını uğurlamak üzere bir araya geldi.

İrfan Özfatura
Batı Trakya’da Müslümanların ağırlıkta oldukları beldelerden Koyunköy sakinleri on bir ayın sultanını uğurlamak üzere bir araya geldi. Koyunköy Camii bahçesinde verilen iftarda misafirlere mahalli lezzetler tattırıldı, yerli meyveler, demli çaylar ve okkalı kahveler ikram edildi. Edirne’den gelen Şair Yazar Mustafa Hatipler duygularını veciz bir şekilde dile getirirken İskeçe Müftüsü Ahmed Mete yeryüzünün değişik noktalarında zulüm altında inleyen müminlere dikkat çekti, bir ve beraber olmanın önemini anlattı. Kardeşlerimiz Türkiye’nin daha da güçlenmesi için el açtı, şanlı ecdat ve Anadolu müminleri dualarla hatırlandı. Minik hafız adayları okudukları Mevlid-i şerif ile geceye renk katarken, gelenekler yaşatıldı, gül suyu, şeker külahı ve şerbet ikramı ihmal edilmedi.

23.06.2017 - 07:20

Günün Yemeği
Emrah Fandaklı’yla Şefin Ramazan Lezzetleri TGRT Haber ve TGRT EU’da

Taze Otlu Domates Çorbası Soğan Kebabı İncir Uyutma Reyhan Şerbeti Taze Otlu Domates Çorbası 1 kg domates 4-5 sarımsak 1 kırmızı soğan 3-4 dal taze kekik 2 dal taze biberiye maydanoz taze fesleğen tuz, karabiber, zeytinyağı çıt..