İmsak'a kalan zaman
05:35:00

Af ve mağfirete kavuşmak için…

Af ve mağfirete kavuşmak için…

Af, mağfiret ve afiyet için çok dua etmelidir.

Af, mağfiret ve afiyet için çok dua etmelidir. Bunların hepsini ihtiva eden çok kıymetli dua, "Allahümme rabbenâ âtinâ fi’d-dünyâ haseneten ve fi’l-âhıreti haseneten ve kınâ azâbennâr"dır. 
Her zaman şu mağfiret duasını okumalıdır: " Allahümmağfirlî veli âbâî ve ümmehâtî ve li ebnâî ve benâtî ve li ihvetî ve ehavâtî ve li ecdâdî ve ceddâtî ve li a'mâmî ve ammâtî ve li ahvâlî ve hâlâtî ve li-zevcetî ve ebeveyhâ ve li esâtizetî ve li’l-mü'minîne ve’l-mü'minât vel hamdü lillâhi Rabbi’l-âlemîn! "(Kadın okursa, zevcetî yerine zevcî ve ebeveyhâ yerine, ebeveyhî demelidir.)
Allahü tealanın mağfiretine sığınarak, "Allahümme mağfiretüke evsa'u min zünûbî ve rahmetüke ercâ indî min amelî" duasını da okumalıdır. (Ya Rabb’i! Mağfiretin, benim günahlarımdan daha geniştir. Rahmetin, bana, amelimden daha ümit vericidir) demektir.
Af mağfiret için şu dua da okunabilir: "Yâ Allah! Yâ Rahmân! Yâ Rahîm! Yâ Afüvvü yâ Kerîm! Fa'fü annâ, vağfirlenâ, verhamnâ, vensurnâ ale’l-kavmi’l-kâfirîn!"

 

29.05.2018 - 07:42

Günün Yemeği
Emrah Fandaklı’yla Şefin Ramazan Lezzetleri TGRT Haber ve TGRT EU’da

Taze Otlu Domates Çorbası Soğan Kebabı İncir Uyutma Reyhan Şerbeti Taze Otlu Domates Çorbası 1 kg domates 4-5 sarımsak 1 kırmızı soğan 3-4 dal taze kekik 2 dal taze biberiye maydanoz taze fesleğen tuz, karabiber, zeytinyağı çıt..