Ramazan 2019
12.10.2018 08:42
Kanal D, Bir Umut Yeter'deki Çerkezleri kızdıran sahne için özür diledi

Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Umut Yeter isimli dizide geçen bir diyalog, Çerkez vatandaşları ayaklandırdı.Kanal D yönetimi açıklama yaparak tepki çeken sahneler için özür diledi.

Kanal D’nin Cumartesi günleri ekrana gelen yeni dizisinde geçen replikte yer alan “Bunun sütü bozuk. Annesi şöförün yeğeniydi çok güzeldi. Tam bir çerkez kızı.” ifadeleri dizinin başına iş açtı. Tolgahan Sayışman, Esra Bilgiç Töre ve Hazal Subaşı’nın başrollerini paylaştığı dizide yaşanan bu diyalog sosyal medyanın diline düştü. Sadece Çerkez’lerin değil, her kesimden izleyicinin tepkisini çeken replikle ilgili bugün Kanal D'den bir açıklama yapıldı.

KANAL D: İSTEMEDEN VE GÖZDEN KAÇARAK...

Açıklamada şöyle denildi: "Sayın Nusret Baş, Çerkez Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Yaşar Arslankaya, Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Ve diğer tüm Çerkes Sivil Toplum Örgütleri kurumsal kimliği altında bütün Çerkes toplumuna duyurumuzdur Kanal D ekranımızda, 6 Ekim 2018 Cumartesi akşamı yayınlanan Bir Umut Yeter isimli dizimizin 2.bölümünde, Çerkes vatandaşlarımızın tepkisine sebep olan hususlar bulunduğunu kamuoyundan öğrenmiş bulunuyoruz. Konu incelendiğinde; bir kasıtla yapılmamış, tesadüfen bağımsız diyalogların birbiriyle illiyetli olduğu ve Çerkes vatandaşlarımızı hedef aldığı izlenimini verdiğini gelen tepkilerden anlamış bulunuyoruz.

Kanal D ve MF Yapım ailesi, senaristimiz Melis Civelek ve tüm oyuncularımız olarak hiçbir vatandaş ayrımı yapmadan tüm Türkiye’yi sevgi ve saygıyla kucakladığımızı belirtmek isteriz. Konuyla ilgili tüm Çerkez vatandaşlarımız ve ilgili derneklerden , istemeden ve gözden kaçarak yaşattığımız hassasiyet için özür dilemeyi borç biliriz. Kamuoyuna Duyurulur"

YORUMLAR