05.08.2016 12:21
Darbe girişiminde yaralanan genç: 'Bacaksız yaşanır ama vatansız yaşanmaz'

Darbe gecesi abdestini alıp eşi ve çocuğu ile helalleşerek evinden ayrılan Sabri Gündüz, İstanbul Boğaz Köprüsü'nde cuntacı askerlerin açtığı ateş sonucunda diz kapağının altından vurularak yaralandı. Yaralı gencin bindirildiği araç da cuntacı askerler tarafından tarandı.

Darbe girişimi gecesinde vurulan Bartınlı Sabri Gündüz, yaşadıklarını şöyle anlattı: “O akşam uykudan uyanıp televizyonu açtığımda bir şeyler olduğunu ve ortalığın karıştığını gördüm. TRT’de sokağa çıkma yasağını da görünce abdestimi alıp beşikteki çocuğumu öptüm ve eşimle vedalaşıp evden çıktım. Arkadaşlarla birlikte Levent’ten Boğaziçi Köprüsü'ne kadar bir saat yürüdük. Köprüye giden ilk grubun içindeydik. Askerle konuşmaya çalıştık ama işe yaramadı. Bir anda asker vurmaya başladı. Genç bir arkadaş vuruldu. Onu alıp hastaneye götürmek için hamle yaptığımda bir ses duydum, 'atış serbest, vurun şerefsizleri' dedikleri anda beni de vurdular. Bir araç asker ile aramıza girdi ve genç bir arkadaş tek başına beni kaldırarak arabasına bindirdi ve arabaya birçok mermi isabet etti. Bütün lastiklerini patlattılar arabanın. Köprüyü geçince boş bir ambulans varmış ona binip hastaneye gittik. Mermi diz kapağımın altından girip atardamarı parçaladı ve çok kan kaybediyordum. Hastanede direk ameliyata aldılar ve çok şükür hayatta kaldım. Allah vatanımıza milletimize bir daha böyle bir şey yaşatmasın. 10 günden fazla yoğun bakımda kaldım, çok canım acıdı ama bir daha olsa yine aynı şeyi yaparım. Bacaksız yaşanır, bastonla yaşanır ama vatansız yaşanmaz.” Ziyaretçi akınına uğruyor
 

Hastanede tedavi gören ve şimdiye kadar 5 ameliyat geçiren Sabri Gündüz’ün hastanede ziyaretçileri de eksik olmuyor. Bartın’ın Kayadibi Gençali köyünden olan Sabri Gündüz’ü bakanlar, vali, belediye yetkilileri ve Bartınlılar ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. 

YORUMLAR