02.12.2016 23:55
15 Temmuz şehidi eşinin sözleri, gözyaşlarına boğdu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen, 15 Temmuz şehitlerini ve gazilerini anmak için düzenlenen ‘Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar’ programı Edirne’de gerçekleştirildi. 15 Temmuz gecesi eşi Cuma Dağ’ın şehit olduğu anları anlatan Rukiye Dağ’ın sözleri Edirnelileri gözyaşlarına boğdu.

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen, ‘Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar’ programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. 15 Temmuz’u İstanbul ve Ankara’da meydanlarda ve sokaklarda yaşayan Rukiye Dağ, Erdoğan Demir ve Abdullah İrgin, hain darbe girişimi ile ilgili yaşadıklarını anlattı. Programın moderatörlüğünü ise oyuncu İsmail Hakkı yaptı.

15 TEMMUZ ŞEHİDİ EŞİNİN SÖZLERİ, GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 15 Temmuz şehitlerini anmak için 15 Temmuz gazilerinin katıldığı ‘Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar’ programına katılan ve o gece eşi Cuma Dağ ile birlikte yaşadıklarını ve eşinin hunharca katledilerek, şehit oluşunu anlatan Rukiye Dağ’ın sözleri bütün salonu gözyaşlarına boğdu. Dağ, “Bu mazlum coğrafyada insanlar için ayağa kalkma zamanı, artık bizim için diriliş zamanı” ifadelerini kullandı.

“15 TEMMUZ’DA TÜRK MİLLETİ YENİ BİR ÇAĞI AÇTI”

Edirne Valisi Günay Özdemir, kazanılan demokrasi zaferinin insanlık barışı adına atılan bir milat olarak tarihte yerini alacağını belirterek, “Aslında dünya barışına, dünyanın geleceğini değiştiren ve sanki İstanbul’un fethi nasıl bir çağı açıp kapattıysa, tarih 15 Temmuz’u dünya barışının, insanlığın yine bir çağı açıp kapattığı şekilde tarih bugünü, bu anı yazacak. Bundan emin olabilirsiniz. Çünkü o gün Türk milletinin tamamı gaziydi, Türk milletinin tamamı bu mücadelenin içerisindeydi” dedi.

HAİN DARBE GECESİ KUMA YAZILDI

15 Temmuz karanlık darbe girişimi gecesini kumlarla anlatan, Kum Sanatı Ustası Veysel Çelikdemir’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresi ve sözlerinin de yer aldığı kum sanatı ile gösterimi alkış aldı.

YORUMLAR