Türkiye Gazetesi 50.Yıl
10.12.2019 15:52
Hemşire, 17 yıldır çocuğu olmayan akrabası için bebek çaldı gerçeği anne yüreği ortaya çıkardı!

Pakistan'da yaşanan olay herkesi ok etti. Hastane çalışanı bir hemşire uzun yıllardır çocuk sahibi olamayan akrabası için ikiz doğuran bir annenin bebeklerinden birini çaldı. İkizleri olduğunu bilmeyen aile, annenin sorduğu bir sorunun ardından gerçeği öğrendi.

Pakistan’ın Belucistan eyaletinde bir kız bebek, doğumdan hemen sonra hastane çalışanı tarafından çalındı.

Jamila Bibi isimli kadın,  doğum yapmak üzere kayınbiraderi Abdul Hamid tarafından hastaneye getirildi. Doğumda ikiz bebek dünyaya getiren kadının da ailesinin de ikiz bebek doğurduğundan haberi yoktu.

İÇİNDEN GELEREK SORDU, GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
BBC News'te yer alan habere göre, doğum sonrası birkaç gün bilinci yerinde olmayan Jamila Bibi'nin, eve döndüğü gün bebeği öldü. Ardından kadının ailesine sorduğu soru, gerçeğin ortaya çıkmasına neden oldu. Doğumdan iki gün sonra evde bebeğini kaybeden anne, içinden gelen hisse dayanarak ailesine 'Diğer kız nerede?' diye sordu.

"17 YILDIR BEBEĞİ OLMAYAN AKRABASI İÇİN ÇALMIŞ"
“Cuma günü annelik içgüdüsüyle Bibi, diğer kızın nerede olduğunu sordu. O an serseme döndük.” diyen Abdul Hamid, polise şikayette bulundu. ​Loralai Polis Şefi Jahangir Shah, “Hastanede o gece doğumhanede nöbetçi olan bir kadını tutukladık. Neler olduğunu bize doğrudan açıkladı. 17 yıldır çocuk sahibi olamayan akrabası için 2 kadın meslektaşınından da yardımını alarak bebeği çalmış.” dedi.

4 KİŞİ TUTUKLANDI
Polis, olayı gerçekleştiren kadın hemşire ve 2 meslektaşıyla, bebeğin verildiği kadını tutukladı.

YORUMLAR