10.06.2021 15:54
Rusya'dan Facebook ve Telegram’a 27 milyon ruble para cezası

Rus mahkemesi, sosyal medya platformlarından Facebook’a idari ihlal nedeniyle 17 milyon ruble, Telegram mesajlaşma uygulamasına 10 milyon ruble para cezası verdi.

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu'nun (Roskomnadzor) Telegram ve Facebook aleyhine açtığı davalar, başkent Moskova'daki Taganskiy Mahkemesi'nde görüldü.

FACEBOOK'A 17 MİLYON, TELEGRAM'A 10 MİLYON RUBLE CEZA
Rusya'da yasaklanan içeriklere Facebook ve Telegram üzerinden ulaşılabilmesi nedeniyle şirketlerin mevzuata uymadığı hükmüne varan mahkeme, Facebook’a 17 milyon, Telegram’a ise 10 milyon ruble para cezası verdi.

Roskomnadzor, daha önce de benzer gerekçelerle YouTube, Instagram, TikTok gibi sosyal medya platformları aleyhine davalar açmıştı.

Rusya, Kuzey Makedonyalı diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti Rusya, Kuzey Makedonyalı diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, geçtiğimiz ay Kuzey Makedonyalı bir diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan ettiğini açıkladı.

Ukrayna ile Rusya arasında yeni kriz: Milli takım forması Ukrayna ile Rusya arasında yeni kriz: Milli takım forması Ukrayna milli takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2020) giyeceği formayı tanıttı. Ardından da Rusya ile kriz yaşandı.

Türkiye, Rusya ve BM yetkilileri Libya'yı görüştü Türkiye, Rusya ve BM yetkilileri Libya'yı görüştü Rusya Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Türkiye, Rusya ve BM yetkililerinin Rusya'nın başkenti Moskova'da Libya konusunu görüştüğünü bildirdi.

Kaynak : AA
YORUMLAR