11.06.2021 17:51
İşgalci İsrail güçleri Batı Şeria'da Filistinli bir çocuğu katletti

İşgalci İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus şehrinde Yahudi yerleşim birimlerine karşı düzenlenen gösterine müdahale etti. Müdahalede Filistinli bir çocuk hayatını kaybederken 9 kişi de yaralandı.

Filistinli grupların çağrısı üzerine, Nablus’un Beyta ile Beyt Decin, Kalkiliya kentine bağlı Kefr Kaddum ve Ramallah’ın Silvad beldelerinde Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösteriler düzenlendi.

GERÇEK MERMİ İLE KARŞILIK VERDİLER

İşgalci İsrail askerleri, Batı Şeria’nın çeşitli yerlerinde düzenlenen bu gösterilere gerçek ile plastik mermi ve göz yaşartıcı gazlarla saldırırken, Filistinliler ise yollarda araç lastikleri yakarak taşlarla karşılık verdi.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Nablus’a bağlı Beyta beldesindeki olaylarda İsrail askerlerinin gerçek mermiyle açtığı ateşte bir Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

15 YAŞINDAKİ MUHAMMED HAYATINI KAYBETTİ

Açıklamada, hayatını kaybeden Filistinlinin kimliğine ilişkin henüz bir bilgiye yer verilmezken, ayrıca gerçek mermilerle yaralanan 6 Filistinlinin Nablus’taki Rafediya Devlet Hastanesine nakledildiği kaydedildi.

Yerel kaynaklarda yer alan bilgiye göre, hayatını kaybeden kişinin 15 yaşındaki Muhammed Said Hamayil adlı bir Filistinli olduğu ifade edildi.

Öte yandan Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, ise Rafediya Devlet Hastanesine kaldırılan 6 kişi de dahil Beyta beldesinde 9 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, Batı Şeria’nın çeşitli noktalarında düzenlenen gösterilerde onlarca kişinin de göz yaşartıcı gazdan etkilendiği vurgulandı.

Batı Şeria’daki olaylar hala devam ediyor.

İşgalci İsrail medya da saldırılarını sürdürüyor İşgalci İsrail medya da saldırılarını sürdürüyor İşgalci İsrail güçleri, Doğu Kudüs’te bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Al-Jazeera muhabiri Guevara Al-Budairi'yi darp ederek, gözaltına aldığı öğrenildi.

Batı Şeria'da İsrail işgali genişletiyor Batı Şeria'da İsrail işgali genişletiyor Gazze saldırıları sonrası Filistin topraklarını gasbetmeye hız veren İsrail, Ramallah'ta 350 yeni yasa dışı konut inşa ediyor.

ABD'li gençler uyandı: Filistin'deki çatışmalardan İsrail sorumlu ABD'li gençler uyandı: Filistin'deki çatışmalardan İsrail sorumlu Siyonist İsrail'in düzenlediği kanlı saldırılar, en büyük müttefiki olan ABD'de de tepki çekmeye başladı. Amerikalılar, bölgede yaşanılanların sorumlusunu İsrail olarak gösterdi.

 

YORUMLAR