15.09.2021 12:57
ABD'de koronaya yakalanan goril sayısı 18'e yükseldi

ABD'de bulunan bir hayvanat bahçesinde koronavirüs tespit edilen goril sayısı 13'ten 18'e yükseldi.

ABD'nin Georgia eyaletinde yer alan Atlanta'daki bir hayvanat bahçesinde koronavirüse yakalanan goril sayısında artış yaşandı. İlk vakanın cuma günü tespit edildiği ve pazar günü 13 gorilde koronavirüs görüldüğü açıklanmıştı. Son haberlere göre, pozitif sayısı 13'ten 18'e yükseldi.

Hayvanat bahçesinde toplam 20 goril bulunuyor.

GORİLDEN İNSANA BULAŞIR MI?

Öksürük, burun akıntısı ve iştahsızlık görülen gorillerin tedavisinde monoklonal antikor yönteminin uygulandığı belirtildi. Yetkililer, virüsün gorillerden insanlara bulaşabileceğine ilişkin bir kanıt bulunmadığını ve ziyaretçilerin gorilleri oldukça uzak bir mesafeden gördüğünü açıkladı.

Ocak ayında California eyaletindeki San Diego Hayvanat Bahçesi'nde 8 gorilin Covid-19 testi pozitif çıkmıştı.

Sokak köpeğini besleyen hayvansevere ölümle tehdit! Sokak köpeğini besleyen hayvansevere ölümle tehdit! Beykoz’da hayvansever Musa Söğütlü, sokak hayvanlarını beslediği gerekçesiyle, komşusu tarafından tehdit edildi. Komşusunun Musa Söğütlü’nün kapısına dayanarak tehditler savurduğu anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Mahalleyi kene korkusu sardı! Hayvanlar tek tek ölüyor Mahalleyi kene korkusu sardı! Hayvanlar tek tek ölüyor İznik’e bağlı Elmalı Mahallesinde bir hafta içerisinde 20 büyükbaş hayvan öldü. Ölümler devam ederken mahalleliyi kene korkusu sardı. Belediye yetkilileri ölen hayvanları kireçlerle gömüyor.

Kaynak : İHA
YORUMLAR