06.10.2021 14:40
Dünyada ilk! İskoçya’da Bitcoin mağdurları için rehabilitasyon kliniği açıldı

Kripto para ticareti son zamanlarda dünyada büyük revaç görüyor. Özellikle başta Bitcoin olmak üzere kripto para dünyayı etkisi altına aldı. Değerlerinde ani yükseliş ve düşüşler görülen bu paralar bazılarını sevindirirken çok sayıda kişinin de büyük servetler kaybetmesine yol açtı.

Kripto paralarının mağdurları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İskoçya’da bunlar için özel bir rehabilitasyon kliniği açıldı. Edinburgh’daki özel klinik, baş terapist Tony Marini tarafından işletiliyor.

KUMARLA BENZERLİKLER TAŞIYOR

Klinikte kripto mağdurlarının bağımlılıktan kurtarılmalarına çalışılıyor. Kliniğinin dünyada ilk olduğunu ve 2017’den bu yana 15 kişiyi bağımlılıktan kurtardığını söyleyen Marini, kripto para ticaretinin kumarla büyük benzerlikler taşıdığını ifade etti.

BAĞIMLILIĞA DÖNÜŞÜYOR

Marini’ye göre kripto para ticareti ara sıra yapılarak başlıyor, insanlar para kazandıkça çok daha fazlasını kazanmak istiyor ve bu durum bağımlılığa dönüşüyor.

“PARA KAYBEDENLER GENELDE SESLERİNİ ÇIKARMIYORLAR”

Bu ticarette büyük paralar kaybederek intihar edenler de olduğunu belirten Marini, kliniğe ABD, Dubai, Malta ve Hollanda’dan da hastalar geldiğini söyledi. Bitcoin ile ilgili hep büyük para kazanma haberlerinin geldiğini ifade eden Marini, “Para kaybedenler genelde seslerini çıkarmıyorlar. Çok utanıyorlar. Kendilerini aptal hissediyorlar. Kaybedenlerin sayıları tahmin edilenden çok daha fazla” diye konuştu.

Çin kripto parayı yasakladı, ABD'nin açıklaması Bitcoin'i hareketlendirdi Çin kripto parayı yasakladı, ABD'nin açıklaması Bitcoin'i hareketlendirdi 2020'den bu yana piyasa değeri 10 kat artan kripto paralar, geçen hafta Çin'in yasaklamasıyla düşüşe geçti. ABD'nin "yasaklamaya niyetimiz yok" açıklamasının ardından destek bulan Bitcoin yeniden 47 bin dolar üzerinü gördü.

Kripto parada kar etmek isterken 28 yıllık evliliğinden oldu! Kripto parada kar etmek isterken 28 yıllık evliliğinden oldu! Antalya’da arkadaşlarının kardeşine güvenerek kripto parada kar vadi ile kandırılan kişilerden 1 milyon TL toplayan şahıs ortadan kayboldu.

Tüm birikimini kripto parada batırdı, canına kıydı Tüm birikimini kripto parada batırdı, canına kıydı Karabük’te meydana gelen olayda tüm birikimini kripto parada batırdığı öğrenilen adam canına kıydı.

YORUMLAR