06.10.2021 14:14
Kanada'da ayıları besleyen kadına rekor ceza!

Kanada'da bir kadın düzenli olarak ayıları beslediği için mahkeme tarafından 60.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

Kanadalı bir kadın kara ayılarını düzenli bir şekilde beslediği için 60.000 dolar para cezası verildi.

2018 Temmuz ayında başlatılan dava sonucu, bu hafta başı Zuzana Stevikova'ya mahkeme bu cezayı verdi.

Koruma görevlileri, Whistler'ın Kadenwood semtindeki birinin kara ayıları beslediğine dair bir ihbarın ardından Temmuz 2018'de bir soruşturma başlattı.

Yetkililer ayıları insan gıdasına alıştırmanın kamu güvenliği açısından risk oluşturduğunu ifade etti

Müfettişler, M.Ö.'ye göre, yaz boyunca ayıları beslediğini, haftalık olarak "10 kasa elma, 50 kilo havuç ve 15 düzine yumurta" da dahil olmak üzere toplu ürünler satın aldığını belirlediler. 

Koruma yetkilileri, bu faaliyetlerin, ayıları insan gıdasına ve varlığına alıştırmanın kamu güvenliği açısından risk  oluşturduğunu ve bunun son derece tehlikeli bir durum olduğunu ve mahkemenin bu kararının emsal teşkil ettiğini ifade etti.

Ayıların drone ile imtihanı! Görüntüler gülümsetti Ayıların drone ile imtihanı! Görüntüler gülümsetti Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi'nde bulunan ayılar, kendilerine yaklaşan dronu görünce sergiledikleri davranışlar ile görenleri gülümsetti.
Boz ayılar öldürülüyor! Nesli tehlike altında Boz ayılar öldürülüyor! Nesli tehlike altında Hem av amaçlı hem de tarım arazilerine girdiği gerekçesiyle öldürülen boz ayıların nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya.

Kaynak : Globalnews
YORUMLAR