25.11.2021 10:19
Somali'de patlama: 5 kişi hayatını kaybetti

Somali’de şiddetli patlama meydana geldi. Bir okulun önünde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre aralarında öğrencilerinde bulunduğu en az 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Somali’nin Mogadişu kentinde patlama meydana geldi. Okulun önünde, işlek bir alanda meydana gelen patlamada en az 5 kişinin öldüğü bildirildi.Çok sayıda yaralı olduğu tahmin ediliyor. Saldırıyı El Kaide bağlantılı grup olan Eş-Şebab örgütü üstlendi. Güvenlik güçleri ve kurtarma ekipleri çöken binada arama kurtarma çalışmaları yapıyor. 


Saldırıyı El Kaide bağlantılı grup olan Eş-Şebab örgütü üstlendi.

Somali'de kuraklık nedeniyle 3 kişi öldü Somali'de kuraklık nedeniyle 3 kişi öldü Somali'de uzun süredir kuraklığa bağlı yaşanan açlık ve susuzluk nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiği bunların 2'sinin çocuk olduğu belirtildi.
Somali'de bomba yüklü araçla saldırı: Ölü ve yaralılar var Somali'de bomba yüklü araçla saldırı: Ölü ve yaralılar var ​Somali'nin başkenti Mogadişu'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı. Saldırının sorumluluğunu terör örgütü El Şebab üstlendi.

Kaynak : AP News
YORUMLAR