25.11.2021 13:24
İspanya'da nükleer santralde gaz sızıntısı meydana geldi

İspanya'nın Katalonya bölgesindeki Asco Nükleer Santralinde sızıntı meydana geldi. Karbondioksit sızıntısı sonucu 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı.

İspanya'nın doğusundaki Katalonya bölgesindeki Tarragona kentinde Asco Nükleer Santralinde karbondioksit sızıntısı meydana geldi. 

Yangınla mücadele sistemindeki bakım çalışmaları sırasında meydana gelen karbondioksit gazı sızıntısı sonucu 1 işçi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

Dün TSİ 21.00 sıralarında yaşanan olayda yaralı işçilerden birinin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi. Dört katlı bir binada olan gaz kaçağının radyolojik bölgeye uzak olduğu kaydedildi. Tesisin işleyişinde bir sorun olmadığı ve herhangi bir radyolojik tehlike bulunmadığı belirtildi.

İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj Türkiye ile İspanya arasındaki Hükümetlerarası 7. Zirve sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez ile görüşmesinin ardından anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Avrupa Birliğinin artık ülkemizle ilişkilerine stratejik bir bakış açısıyla yaklaşması ve somut adımlar atması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya Başkanı ile mutabık kaldıklarını ifade ederek "Büyük bir uçak gemisi yapmayı hedefliyoruz" dedi.
İspanya’da ağlara dev güneş balığı takıldı! 2 ton ağırlığında İspanya’da ağlara dev güneş balığı takıldı! 2 ton ağırlığında İspanya’da 2 ton ağırlığında bir güneş balığının yakalandığı belirtildi. Ceuta açıklarında yakalanan güneş balığının, bölgede nadir görülen bir tür olduğu belirtildi. Yakalanan balığı ise 3,2 metre uzunluğunda ve 2,9 metre genişliğinde olduğu aktarıldı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR