08.12.2021 11:22
Güney Kore'de Covid-19 vaka sayısı ilk kez 7 bini aştı

Güney Kore'de günlük Covid-19 vaka sayısı salgın başından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştığı bildirildi. Yapılan açıklamada vaka sayısının 7 bin 715 olarak belirlendiği ifade edildi.

Güney Afrika'da ortaya çıkan Covid-19'un daha bulaşıcı olduğu belirtilen Omicron mutasyonuna dair endişeler dünya genelinde sürerken, Güney Kore'den bir vaka rekoru daha geldi. Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı'ndan bugün yapılan açıklamada, rekor kıran günlük vaka sayısının 7 bin 175 olarak belirlendiği ifade edildi.

Son 24 saatte tespit edilen 2 Omicron mutasyonu vakası Omicron bilançosunu 38'e taşırken, durumu ağır olan hasta sayısı da salgın başından bu yana görülen en yüksek seviye olan 840'a ulaştı.


Güney Kore'de son 24 saatte tespit edilen 2 Omicron mutasyonu vakası Omicron bilançosunu 38'e taşırken, durumu ağır olan hasta sayısı da salgın başından bu yana görülen en yüksek seviye olan 840'a ulaştı.

Son gelişmeler sonucu ülke genelinde vaka toplamı 489 bin 484 oldu. Şimdiye dek 4 bin 20 ölümün kayda geçtiği ülkenin başbakanı Kim Boo Kyum ise vakaların yaklaşık yüzde 80'inin Seul ve çevresindeki bölgelerden bildirildiğini ve hükümetin yetkililerle işbirliği içinde hastane yataklarını güvence altına almak için çalıştığını söyledi. "Ancak günlük vaka sayılarındaki artış hızına yetişmek hala zor" diyen Kim, bu nedenle evde tedavi desteğini güçlendirmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

Covid-19 vakalarında son haftalarda hızlı bir artış gözlenen Güney Kore'de son vaka rekoru 5 bin 352 enfeksiyon ile geçtiğimiz Cuma günü kırılmıştı. Hükümet, salgının gidişatını göz önünde bulundurarak Covid-19 tedbirlerini yeniden sıkılaştırma kararı almıştı.

Netflix'te Güney Kore rüzgarı: İki yeni dizi daha geliyor Netflix'te Güney Kore rüzgarı: İki yeni dizi daha geliyor Güney Kore'de son yıllarda Webtoon'lardan uyarlanan diziler ve filmler ilgi çekiyor. Televizyon ekranlarında yayınlanan Itaewon Class, True Beauty ve Nevertheless gibi dizilerin yanı sıra Netflix'te yayınlanan Sweet Home ile Love Alarm, yeni uyarlamaların önünü açtı.
İsmail Demir: Altay için Güney Kore  ile imzaları atacağız İsmail Demir: Altay için Güney Kore ile imzaları atacağız İsmail Demir, Altay tankının güç grubu konusunda Güney Kore ile temas hâlinde olduklarını belirterek “Bu konuda mutabakat zaptı tamam, şubat ayında imzalar atılacak” dedi.

 

Kaynak : İHA
YORUMLAR