08.12.2021 22:38
Bir Erke Dönergeci tartışması daha! Sosyal medya ikiye bölündü

Sosyal medyada, bir sürücünün elektrikli aracını, arka tekerine taktığı Erke Dönergeci ile kendi kendine şarj ettiği ileri sürüldü. Kimi bunu "mümkün" kimi ise "imkansız" olarak yorumladı.

Benzinli ve dizel araçlar yerini yavaş yavaş elektriklilere bırakıyor. Hem doğa hem de cebiniz için oldukça faydalı olan bu araçların tek bir problemi var, o da nerede şarj edilebilecekleri? 400-500 kilometrenin ötesini gidemeyen elektrikli araçlar, bu yüzden almak isteyenleri sevk ediyor. Yabancı bir vatandaş ise buna çare bulmuş gibi. Sürücü, aracın arka tekerine Erke Dönergeci taktı. Bu sayede otomobilinin hareket halindeyken kendi kendine şarj ettiğini savundu. 

"ÜRETİCLER NİYE AKIL EDEMEDİ?"

Sosyal medyada giderek yayılan bu araca ait fotoğraf kullanıcıları ise ikiye böldü. Kimi "Mantıklı. Artık şarj istasyonlarına gerek kalmayacak. Peki, elektrikli araç üreticileri niye bunu akıl edemedi?" derken kimi de böyle bir şeyin mümkün olamayacağını savundu. 

ERKE DÖNERGECİ NEDİR?

Erke Dönergeci, Erke Araştırmaları ve Mühendislik tarafından 2006'da geliştirildi. Düşük bir başlama enerjisi ile sonsuz enerji üretebildiği iddia edilen makine, o yılda "çağın keşfi" olarak duyuruldu. Çevreye zarar vermeyen, istenilen güç ve sürati sağlayabilen, doğrudan hareketin elde edilebildiği, yakıt gerektirmeyen bir kuvvet makinesi olarak tanıtıldı Bilim adamları ise böyle bir şeyin imkansız olduğunu savunup makineyi "Tam bir aldatmaca" diye yorumladı. Şimdilik bilim adamları haklı çıktı.

En uzun menzilli elektrikli otomobil: Mercedes-Benz tarihi verdi En uzun menzilli elektrikli otomobil: Mercedes-Benz tarihi verdi Otomotiv devleri artık elektrikli otomobillere yönelmiş durumda. Mercedes-Benz’de 2030 yılına kadar elektrikli dönüşümünü tamamlamaya çalışıyor. Otomotiv devi yeni modellerini peş peşe çıkartıyor. Marka, 1000 kilometre gibi iddialı bir menzile sahip olan yeni aracı için tarih verdi bile.

Elektrikli motor konforla buluşuyor: BMW iX3 Elektrikli motor konforla buluşuyor: BMW iX3 Alman üreticinin elektrikli araçlar dünyasındaki son temsilcileri ülkemizde satışa sunuldu.

YORUMLAR