09.12.2021 00:37
Ukraynalı bakan tehdit etti: Çok sayıda Rus askeri ölecek

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi halinde çok sayıda Rus askerinin öleceğini söyledi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Rusya'yı tehdit etti. Kuleba, İngiltere ziyareti sırasında Sky News'e yaptığı açıklamada, Rusya'yı caydırmak için ABD ve İngiltere gibi müttefiklerle çalıştıklarına değindi.

"ÇOK SAYIDA RUS ASKERİ ÖLECEK"
Ukrayna ordusunun ülkeyi savunmaya hazır olduğunu vurgulayan Kuleba, "Onlar (müttefikler) ekonomik olarak saldırabilir. Biz de sahada savaşacağız. Bunu söylediğim için üzgünüm ama çok sayıda Rus asleri ölecek ve Başkan Putin'in bunun olmasını istemediğini umuyoruz." şeklinde konuştu.

Rusya'yı caydırmak için siyasi mesajlar, yaptırımlar ve ortaklarla daha yakın askeri iş birliğini içeren 3 yönlü bir yaklaşım içinde olduklarını aktaran Kuleba, caydırıcılık çabalarının başarısız olması durumunda NATO güçlerinin Ukrayna birliklerinin yanında Rusya ile savaşmasını beklemediğini ancak onların desteğini umduğunu vurguladı.

"ORDUMUZU GÜÇLENDİRMEMİZE YARDIM EDİLSİN"
Kuleba, "İstediğimiz şey, savaştan kaçınmamıza veya Rusya'nın bir savaşa istekli olması nedeniyle başka seçeneğimiz kalmaması durumunda ordumuzu güçlendirmemize yardım edilmesi." değerlendirmesinde bulundu.

ABD-Rusya gerginliğinde yeni perde: Moskova'dan protesto notası ABD-Rusya gerginliğinde yeni perde: Moskova'dan protesto notası Rusya ve ABD bu defa Karadeniz'de karşı karşıya geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, bölgedeki "kışkırtıcı eylemler gerçekleştirildiği" gerekçesiyle ABD'ye protesto notası verildiğini duyurdu.

Rusya-Ukrayna arasında artan gerilimle ilgili konuşan Biden: ‘İşgal etmesini zorlaştıracağız’ Rusya-Ukrayna arasında artan gerilimle ilgili konuşan Biden: ‘İşgal etmesini zorlaştıracağız’ ABD Başkanı Joe Biden Ukrayna ile Rusya arasında artan gerilimle ilgili Rusya Devlet Başkanı Putin’in ileri gitmesinden endişe duyduğunu söyleyerek atılacak adımları değerlendirdiğini açıkladı.

Rusya'dan 'Ukrayna krizi' için çağrı: Erdoğan ara bulucu olabilir Rusya'dan 'Ukrayna krizi' için çağrı: Erdoğan ara bulucu olabilir NATO Dışişleri Bakanları "Ukrayna'ya saldırının bedeli ağır olur" diyerek Rusya'yı uyardı. Moskova'dan gelen iki açıklamada "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna krizi için ara buluculuk yapabilir" denildi.

YORUMLAR