03.01.2022 14:04
Tayvan’da 6.0 büyüklüğünde deprem

Tayvan’da 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Tayvan’ın Hualien şehrinin 64 kilometre doğusunda yer aldığını belirtirken, depremin derinliğini ise 20 kilometre olarak bildirdi.

Tayvan 6.0 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nden (EMSC) yapılan açıklamaya göre, yerel saatle 17.46’da Tayvan’da 6.0 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. EMSC, depremin merkez üssünün Tayvan’ın Hualien şehrinin 64 kilometre doğusunda yer aldığını belirtirken, depremin derinliğini ise 20 kilometre olarak bildirdi.

Japonya Meteoroloji Ajansı tarafından Richter ölçeği ile kaydedilen depremin büyüklüğü ise 6.3 olarak açıklandı.

Depremde şu ana kadar can kaybının veya yaralanmanın belirlenmediği öğrenildi.

Çin-Tayvan arasındaki gerilim artıyor! Halk ise savaşı umursamıyor Çin-Tayvan arasındaki gerilim artıyor! Halk ise savaşı umursamıyor Tayvan ve Çin arasında ipler geriliyor. Son zamanlarda hemen hemen her gün Çin hava kuvvetlerine ait onlarca savaş uçağı Tayvan hava sahası üzerinde uçuyor. Aynı zaman Çin ordusu da geniş çaplı tatbikatlar gerçekleştiriyor.
Tayvan'da 13 katlı binada yangın! Ölü ve yaralılar var Tayvan'da 13 katlı binada yangın! Ölü ve yaralılar var Tayvan’ın Kaohsiung kentinden bulunan 13 katlı bir binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Çıkan yangında 46 kişi hayatını kaybederken, 41 kişi de yaralandı.

YORUMLAR