06.08.2022 16:16
ABD'de etkili olan şiddetli yağışlar sele yol açtı: Bin kişi mahsur kaldı

İklim değişikliği başta olmak üzere birçok faktörün tetiklediği aşırı yağışlar özellikle yaz aylarında sele neden oluyor. ABD'de meydana gelen selde yaklaşık bin kişi mahsur kaldı.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Death Valley (Ölüm Vadisi) Ulusal Parkı'nda şiddetli yağış sele yol açtı. Kaliforniya'nın turistik yerlerinin başında gelen Death Valley Ulusal Parkının yetkilileri, bölgede şiddetli yağışın etkili olduğunu açıkladı. Yetkililer, yağışlar sonucu sel meydana geldiğini, Ulusal Park'a giden birçok yolun kapatıldığını belirtti.

Deathy Valley Ulusal Parkından yapılan açıklamaya göre, ziyaretçiler ve park çalışanlarından oluşan yaklaşık bin kişi parkta mahsur kaldı. Ayrıca yaklaşık 60 aracın çamura gömüldüğünü bildiren yetkililer, parkta metrekareye düşen yağış miktarının '1988'den bu yana görülen en yüksek yağış miktarı' olduğuna dikkati çekti.

ABD uzayı sanayileştirmeye başlıyor: Montajdan üretime kadar her şeyi yapacak ABD uzayı sanayileştirmeye başlıyor: Montajdan üretime kadar her şeyi yapacak ABD Federal İletişim Kurulundan yeni bir karar daha çıktı. Buna göre ABD bundan sonra uzayda daha fazla aktif olacak. İşte ilk planlar…

ABD’de maymun çiçeği teyakkuzu: Acil durum için harekete geçiyorlar ABD’de maymun çiçeği teyakkuzu: Acil durum için harekete geçiyorlar Hali hazırda 3 eylatinde maymun çiçeği virüsünün kontrol altına alınması için acil durum ilan eden ABD'de, hükümetin vakaların 6 bin 600’ü aşmasının ardından 'halk sağlığı acil durumu' ilan edeceği iddia edildi.

 

Kaynak : AA
YORUMLAR