20.01.2019 11:50
Cenazesine kimsenin katılmadığı annesini, bisikletiyle 5 kilometre taşıyıp defnetti

Hindistan'da 17 yaşında genç, komşularının, alt sınıftan olduğu gerekçesiyle cenazesine katılmadığı annesini, bisikletiyle 5 kilometre taşıyarak ormanlık alana götürüp defnetti.

Hindistan'da, cenazesine kimsenin katılmadığı annesini, bisikletine bağlayarak 5 kilometre taşıdıktan sonra defneden 17 yaşındaki gencin hikayesi yürek burktu.

KOMŞULAR YARDIM ETMEDİ
İddiaya göre, Hindistan yedi yaşındayken babası ölen 17 yaşındaki Saroj isimli gencin annesi, çeşmeye su almak için gittiği sırada aniden yere düşüp hayatını kaybetti. Bunun üzerine Saroj, komşularından annesinin cesedini defnetmek için yardım istedi. Komşular ise Saroj'un ailesi daha alt bir sınıftan geldiği için yardım etmeyi kabul etmediler.
 
"ANNEMİ TAŞIYORUM"
Bunu üzerine Saroj, annesinin cesedini tek başına bisikletine bağlayarak 5 kilometre uzaktaki ormanda kazdığı bir çukura gömdü. Annesinin cenazesini taşıyan Saroj'un ayakkabılarının da olmadığı görüldü. Saroj'un, annesini taşırken kendisine ne taşıdığını soran adama, "Annemi taşıyorum." diye cevap vermesi yürek burktu.
YORUMLAR