17.09.2021 12:24
Üç üniversite için rektörlük başvuruları başladı

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar, Ege ile Uşak Üniveristelerine rektör atanacağı ve atamalar için başvuru şarlarına dair ayrıntılar duyuruldu.

YÖK, üç üniversiteye rektör atanacağını duyurdu. Bu üniversitelerin Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar, Ege ile Uşak Üniveristeleri olduğu açıklandı. Başvuru şartlarına da değinilen açıklamada, son günün 1 Ekim olduğu bildirildi.

SON GÜN 1 EKİM

Başkanlığın internet sitesinden yayımlanan ilana göre, atamalar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişen ilgili maddesi ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" hükümleri ile "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca gerçekleştirilecek.

Belirlenen şartları taşıyan rektör adayları, başvurularını gerekli belgeleriyle 1 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar bizzat, posta yoluyla ya da elektronik posta (rektoraday@yok.gov.tr) yöntemiyle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapabilecek.

GEREKLİ EVRAKLAR

Müracaat sırasında adaylardan, başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, Rektör Adayı Bilgi Formu, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde bulunan "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak." şartını sağladığını gösterir belge, bulunduğu veya son görev yaptığı üniversite/kurumdan alınan disiplin kaydını gösteren hizmet döküm belgesi istenecek.

YÖK'ten yüz yüze eğitim açıklaması YÖK'ten yüz yüze eğitim açıklaması Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021-2022 eğitim-öğretim döneminin örgün programlarının yüz yüze eğitim ile birlikte başlaması için çalışmaları sürdürdüklerini açıkladı.

YÖK'ten ilave öğretim elemanı atama izni YÖK'ten ilave öğretim elemanı atama izni Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından yapılan açıklamaya göre; öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına ilave atama izni verildi.

YORUMLAR