13.09.2021 12:02
Kuraklığa rağmen 100 santimetreye ulaşan acur yetiştirdi!

Manisa'da bir çiftçi sulama imkanı bulunmayan tarlasında kuraklığına rağmen boyu 100 santimetreye ulaşan acur yetiştirdi.

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde mevsim bir çiftçi sulama imkanı bulunmayan tarlasında mevsim şartlarının kuraklığına rağmen boyu 100 santimetreye ulaşan acur yetiştirdi.

100 SANTİMETREYE ULAŞAN ACUR YETİŞTİRDİ

Çiftçi Mehmet Hasırcı, eşi Naime Hasırcı ile birlikte Sarımsak Çukuru mevkisinde bulunan tarlasında ata tohumundan acur yetiştirmeye karar verdi. Sulama imkanı bulunmayan tarlada mevsim şartlarının kurak geçmesine rağmen boyları 75 ile 100 santimetre arasında değişen acur yetiştirmeyi başardı.

“DEVASA ACURLARIMIZ OLDU”

Dedelerinden kalma atalık tohumlarla tarım yaptıklarını söyleyen çiftçi Mehmet Hasırcı, "Her yıl yetiştirdiğimiz ürünlerden gelecek yıl için tohum alırız. Başka tohum kullanmayız. Tarım ilacı kullanmadık. Bu yıl kurak geçti. Zaten, tarlamız kırsal alanda sulama imkanımız da yok. Şükürler olsun devasa acurlarımız oldu. Karpuz ve kavunlarımızda ata tohumundan çok lezzetli oldular" dedi. Hasırcı, devasa acurların tanesinin yaklaşık 10 kilograma kadar ulaştığını söyledi.

Paraşütçü Niğde’de patates tarlasına düştü Paraşütçü Niğde’de patates tarlasına düştü Niğde’de Hasandağı’ndan havalanan Macaristanlı kadın yamaç paraşütçü, patates tarlasına düşerek yaralandı.

Rusya'dan Kırım tatarlarına baskı: Yine operasyon Rusya'dan Kırım tatarlarına baskı: Yine operasyon Kırım'da aralarında Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Nariman Celal'in de bulunduğu 5 Kırım Tatar Türk'ünün gözaltına alınmasına yönelik düzenlenen protestoda en az 45 Kırımlı gözaltına alındı.

Tütün tarlasından tıp fakültesine uzanan başarı öyküsü Tütün tarlasından tıp fakültesine uzanan başarı öyküsü Adıyaman'da tütün tarlasında çalışan, akıllı telefon kullanmayan, sosyal medya hesabı olmayan YKS Adıyaman 1'incisi, Türkiye 107'inci Hatice Ünlü, tıp fakültesine yerleşti.

Kaynak : İHA
YORUMLAR