27.09.2021 11:32
Bakan Derya Yanık açıkladı! '179 milyon TL ödeme yapıyoruz'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Eylül ayına ilişkin Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları, Çoklu Doğum Yardımı ve Kronik Hastalık Yardım Programı kapsamında ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 179 milyon TL ödeme yapıyoruz” dedi.

Yaklaşık 175,3 milyon liralık Şartlı Eğitim, Şartlı Sağlık ve Çoklu Doğum Yardımı Yapılan sosyal yardımların detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Şartlı Eğitim Yardımımız ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla, ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelerimize eğitim desteğinde bulunuyoruz” dedi.

“175,3 MİLYON TL ÖDEME YAPIYORUZ”

Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere nakdi destek verildiğini belirterek, “Şartlı Sağlık Yardımımız ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelerimize, Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz. Ayrıca çoklu doğum (ikiz, üçüz vb.) sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu ihtiyaç sahibi hanelerimize de nakdi destek veriyoruz. Bu kapsamda Eylül ayında bu sosyal yardım programlarımız ile 175,3 milyon TL ödeme yapıyoruz" açıklamasında bulundu.

Ev ve para yardımı başlıyor Ev ve para yardımı başlıyor İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, evi sağlam olmayan depremzedelere kira yardımı vereceklerini ifade etti.

Kanada'dan PKK'ya para yardımı yapan vakfa ceza Kanada'dan PKK'ya para yardımı yapan vakfa ceza Kanada, ülkede bulunan Anadolu Kültür Vakfı'nın halktan topladığı yardım paralarını terör örgütü PKK'ya yolladığını belgeleyerek, hayır kurumu statüsünü iptal etti.

BM'den Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılara para yardımı BM'den Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılara para yardımı Birleşmiş Milletler, Türkiye'deki 850 binden fazla Suriyeliye yapılan para yardımı hakkında bilgi verdi.

Kaynak : İHA
YORUMLAR