14.05.2022 10:41
Elon Musk attığı tweet ile Dogecoin’i uçurdu! Yükseliş başladı

Dünyanın en zengin kişisi olan Elon Musk, kripto paralardaki sert çöküşle birlikte harekete geçti. Sürekli olarak Dogecoin’e verdiği destekle bilinen Musk, kripto paralardaki düşüşlerin ardından yeni bit tweet attı. Elon Musk attığı tweette DOGE’un fiat para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Elon Musk’ın bu tweetinin ardından DOGE sıçrama yaşayarak toparlanmaya geçti.

Kripto paralardaki çöküşler yatırımcıları harekete geçirdi. Dip seviyeyi gören coinler hafta sonunda da düşüşlerini sürdürüyorlar. Dogecoin’e verdiği destekle bilinen milyarder Elon Musk ise dikkat çeken bir tweet attı. Attığı tweette Musk, DOGE’un fiat para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

ELON MUSK’TAN DİKKAT ÇEKEN TWEET 

IBM yazılım mühendisi Billy Markus, Adobe yazılım mühendisi Jackson Palmer ile birlikte Dogecoin’i oluşturdu. Buradaki amaç ise Bitcoin’den daha geniş bir demografiye ulaşabilen eşler arası bir kripto para birimi oluşturulmak istendi. Dünyanın en zengin iş adamı olan Elon Musk da, Dogecoin’de bu potansiyeli görüyor.

Elon Musk attığı son tweet’te bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu iddia ederek Dogecoin’e verdiği desteği yineledi.   

DOGE ATAĞA GEÇTİ 

Elon Musk’ın attığı tweet ise DOGE fiyatından artışa neden oldu. Özellikle bir haftadır düşüşe geçen ve son günlerde dipleri gören kripto paralarda tedirginlik söz konusu. Dogecoin ise Musk’ın tweet’i ile toparlanma yaşayarak yükselişe geçti. DOGE, gün içerisinde gördüğü 0.074 dolar seviyelerinden 0.0942 dolara kadar yükselmeyi başardı ve neredeyse yüzde 25 oranında değer kazandı. 12.3 milyar dolarlık piyasa değeri ile onuncu sırada yer alan kripto para birimi, yazım sırasında 0.0932 dolardan el değiştiriyor.

Kripto para milyarderi düşüşler hakkında ilk kez konuştu! Elindeki coinlerini satacak mı? Kripto para milyarderi düşüşler hakkında ilk kez konuştu! Elindeki coinlerini satacak mı? Kripto paralardaki sert düşüş devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin 30 bin doların altına kadar geriledi. Bitcoin’deki düşüş diğer coinleri de etkiledi. En büyük düşüş ise Luna’da görüldü. Yüzde 98 değer kaybeden Luna, kripto para tarihinden silinmiş durumda. Bitcoin ve altcoin milyarderi olarak tanınan Sam Bankman-Fried ise düşüşlerden en çok zarar görenlerin arasında. Fried’in serveti Mart ayının sonundan bu yana yarıya indi. 22 milyar dolar olan net değeri 11 milyara indi. Milyarder ise açıklama yaparak kripto para piyasasının sıfıra inmeyeceğini ve bunun yerine hisse senetleriyle toparlanacağını söyledi.

Kripto para tarihinden silinen Luna’nın kurucusuna tehdit! Evini bastılar Kripto para tarihinden silinen Luna’nın kurucusuna tehdit! Evini bastılar Kripto paralarda adeta deprem yaşanıyor. Özellikle değeri yüzde 99 düşen Luna kripto para tarihinden silindi. Luna’nın çöküşüyle birlikte binlerce yatırımcı zarar etti. Zararını nasıl karşılayacaklarını kara kara düşünen yatırımcılar Luna’nın kurucusu olan Do Kwon’u hedef haline getirdi.

İngiliz şarkıcı şokta: 2,8 milyon dolara aldığı kripto para şimdi sadece 1000 dolar değerinde İngiliz şarkıcı şokta: 2,8 milyon dolara aldığı kripto para şimdi sadece 1000 dolar değerinde İngiliz YouTuber ve ünlü rap şarkıcısı KSI, kripto paralarda yaşanan çöküşten kötü etkilendi. Şoku yaşayan ünlü şarkıcı Twitter'dan açıklama yaptı.

YORUMLAR