12.01.2019 09:31

Halkalı-Gebze banliyö hattında çalışma yapan iki iş makinesi çarpıştı. Kazada 2 işçi hafif şekilde yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay Bakırköy Florya'da yaşandı. Halkalı-Gebze banliyö hattında bir işmakinesi ile bir katener çalışmak ve malzeme taşımak üzere hatta girdi ve iki iş makinesi birbiriyle çarpıştı. Kazada ilk belirlemelere göre 2 işçi hafif şekilde yaralandı. Yaralı işçiler, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞINDAN İSTANBUL'DAKİ KAZAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, demiryolu trafiğine kapalı olan Kazlıçeşme-Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya-Akvaryum kesimine bir UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracının çalışma ve malzeme taşımak üzere hatta girdiğini belirterek, bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan test sürüşü yapan trenlerin kaza yaptığı ifadesinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bugün saat 09.30 sularında demiryolu trafiğine kapalı olan Kazlıçeşme -Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya-Akvaryum kesimine bir UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracı çalışma ve malzeme taşımak üzere hatta girmiştir. Söz konusu iki iş makinesi birbiriyle çarpışmış ve olay sonucunda araçtan atlama sonucu iki işçi yaralanmıştır. Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan test sürüşü yapan trenlerin kaza yaptığı ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır" denildi. 

Kaynak : İHA
YORUMLAR