11.02.2019 13:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temizlik malzemelerinin de fiyatını indireceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gıda terörünü estirenlere belediyelerimiz vasıtasıyla Tanzim Satışlar Semt Pazarlarını kurarak Ankara ve İstanbul başta olmak üzere bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık. Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz ve böylece benim vatandaşım bu ucuzluktan en ideal şekilde istifade edecek” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören’de toplu açılış töreninde vatandaşlara seslendi. Keçiören’e hasret gidermeye geldiklerini kaydeden Erdoğan, yapılan yatırımların hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Öncelikle açılışını yaptığımız eser ve hizmetlerin ilçemize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Keçiören Belediyesi, toplam yatırım bedeli 190 trilyon lirayı bulan 26 kalem hizmeti Ankara Valiliğimizde yatırım bedeli 143 trilyon lirayı geçen 7 eğitim kurumunu ilçemize kazandırdı. Açılışını yaptığımız tüm yatırımların özellikle Keçiören yatırımlarından birisi Gümüşdere Ihlamur Vadisi’dir. Ihlamur ağacı Ankara’nın sembollerinden biridir. Bu parkımızın da içindeki bine aşkın ıhlamur ağacı ve diğer bitkilerle Ankara’nın merkezinde yeni bir yeşil vaha olduğuna inanıyorum. Bu parkımızın hemen bitişiğinde inşa edilen Ihlamur Kasrı’da sahip olduğu salon ve imkanlarıyla Keçiören’in sosyal hayatına ayrı bir renk katacaktır. Kartaltepe Kent Ormanı da ilçemize hizmet verecek, aileleriyle piknik yaparak, bisiklet sürerek keyifli vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi ile 451 vatandaşımız evlerine kavuştular. Bunların yanında spor salonlarından kültür merkezlerine anıtlardan muhtarlık ve taksi binalarına semt pazarlarından restorasyonlara kadar pek çok hizmet belediyemiz tarafından tamamlandı” ifadelerini kullandı. 

"Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz" 

Gıda fiyatlarındaki artışa ve alınan önlemlere değinen Erdoğan, “Son günlerde malum Türkiye’de bir oyun oynanmaya başlandı. Patlıcan, domates, patates, salatalık, fiyatları tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi. Bu teröre karşı nasıl Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te nasıl inlerine girmişsek gıda terörünü estirenlere de belediyelerimiz vasıtasıyla Tanzim Satışlar Semt Pazarlarını kurarak Ankara, İstanbul başta olmak üzere bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık. Ankara’da bu çalışmalar başladı. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette. Halk Ekmek’te İstanbul ve Ankara’da ucuz ekmeği vatandaşımızın evine verdiysek şimdi de sebzede, meyvede, her türlü üründe bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz ve böylece benim vatandaşım bu ucuzluktan en ideal şekilde istifade edecek. Oyunu bozacağız, bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz. Ticaret Bakanlığımız hallere teftiş için elemanlar gönderdi, onları dövmeye kalktılar, çünkü ruhlarında sıkıntı var” açıklamasını yaptı. 

Keçiören’de 7 eğitim kurumunun hizmete girdiğini belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Aydoğan Aydın Fen Lisesi ve 240 yataklı pansiyonu, Sosyal Bilimler Lisesi ve 240 yataklı pansiyonu, Kemal Mumcu Anadolu Lisesi ve 240 yataklı pansiyonunu da aralarında bulunduğu 7 eğitim kurumunun resmi açılışını da bugün gerçekleştiriyoruz. Keçiören Belediyemizi ve Ankara Valiliğimizi bu güzel hizmetleri ilçemize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Bu eserlerin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Keçiören, başarılı belediye başkanları tarafından yönetildi. Çeyrek asır önce Ankara’nın en sıkıntılı çevresi gecekondularla çevrilmiş, altyapı ve üstyapı hizmetlerinden mahrum ilçesi bugün şehrin parlayan yıldızı haline geldi. Geçtiğimiz 10 yılda Keçiören’e çok büyük hizmetler yapan Mustafa Ak, bu seçimlerde bayrağı Turgut Altınok kardeşimize devredecek. Turgut kardeşimiz 1994-2009 yılları arasında Keçiören’de büyük değişimi gerçekleştirerek bugünkü Keçiören’in temellerini atmıştır. 31 Mart’tan sonra Mustafa Ak kardeşimizin bıraktığı yerden ilçemizi alacak ve gönül belediyeciliği anlayışıyla Keçiören’i daha ileriye taşıyacaktır. 

Ankara’da başarılı olmaya önem veriyoruz. Özellikle Keçiören geçtiğimiz 14 seçimde bizi hiç yalnız bırakmadı, mahcup etmedi. 31 Mart’ta da Ankara ve Keçiören’in bize sahip çıkacağından şüphe duymuyorum. Mesele belediyecilikse bu konuda bizim elimize kimse su dökemez. Keçiören’e Turgut Altınok kardeşimle sandıkları patlatacağız. Ardından büyükşehir de 5 dönem Kayseri’yi yönetmiş olan daha sonra milletvekilimiz olan, ardından da kendisiyle Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak ki o da azami yerel yöneticiliğin bir üst zirvesidir, Mehmet Özhaseki kardeşimizle de büyükşehiri yöneteceğiz. Büyükşehir de Özhaseki, Keçiören’de Altınok kardeşimizle yola devam edeceğiz. Hazır mıyız? Size güveniyorum. 31 Mart akşamı bu ikiliyi birbirinden ayırmayacaksınız. Yeter mi? Yetmez. Ankara’nın tüm ilçeleriyle büyükşehrimizi bütünleştireceğiz. Ankara çok daha ileri bir belediyeciliği görmüş olsun. Geçmişte defalarca deneyip başaramamış bir şahsı CHP yeniden sahaya sürdü. Kendini 5 kez Kayseri gibi bir ilde büyükşehir belediye başkanı olarak ispat etmiş bir isim, çevre ve şehircilik bakanı olarak ispat etmiş bir isim, Keçiören’de de yaklaşık 15 yıl kendini ispat etmiş bir isim.” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından ‘KorumAK ve YaşatmAK İçin Sıfır Atık’ yazılı bez torba dağıttı. 

YORUMLAR