22.07.2021 19:45
İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı

10-16 Temmuz haftasında 81 ilde 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayılarını gösteren insidans haritası ve vaka sayısı en çok artan illeri gösteren grafik güncellendi. Sağlık Bakanı Koca paylaşımlarında aşı olmanın öneminin altını bir kez daha çizdi.

Bakan Koca, koronavirüs gündemine ilişkin gelişmeleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Koca, insidans haritasını paylaştığı gönderide şu ifadelere yer verdi:

"İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı programını ne kadar kısa sürede tamamlayabilirsek o kadar kısa sürede salgın gündemi dışında kalırız."

BEŞ ŞEHRE DİKKAT ÇEKTİ

Bakan Koca 10-16 Temmuz haftasında vakaların en çok arttığı illeri gösteren grafiği paylaşırken ise şu notu düştü:

"Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale. Aşı İle Toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymak zorundayız. Sevdiklerinizi tehlikeye atmayın."

İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı açıklandı İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı açıklandı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-25 Haziran'da illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.

İllere göre Covid-19 vaka sayıları açıklandı İllere göre Covid-19 vaka sayıları açıklandı Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan 12-18 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarındaki son durumu paylaştı.

 

YORUMLAR