02.08.2021 22:32
Kuş Cenneti'nde yangın çıktı

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde bulunan Kuş Cenneti'nden alevler yükseliyor. Ekipler, yangına müdahale ediyor.

Türkiye'nin birçok bölgesinde yaşanan yangınlara bir yenisi daha eklendi. Son acı haber başkentten geldi. Nallıhan Kuş Cenneti yakınlarındaki Akçabayır mevkiinde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve Orman Genel Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Orman Genel Müdürlüğü ekipleri, yangına arazözler ve itfaiye araçlarıyla müdahale etti.

BATAKLIK EKİPLERİN İŞİNİ ZORLAŞTIRDI

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, yangına bataklık zeminde bulunması sebebiyle karadan müdahalede zorluk çekildiği aktarıldı. Açıklamada, yangının çevreye sirayet etmemesi için iş makineleri ile kafesleme çalışması da yapıldığı kaydedildi. Ekiplerin çalışması sonucu 10-15 hektarlık alanda etkili olan yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

Dizi çekimlerinin uğrak noktası olan mahalle yangınlara teslim oldu Dizi çekimlerinin uğrak noktası olan mahalle yangınlara teslim oldu Dizi-film sektörü için çokça tercih edilen Çökertme Mahallesi de alevlere teslim oldu.

Marmaris'te bir mahalle daha boşaltıldı Marmaris'te bir mahalle daha boşaltıldı Muğla Marmaris'te alevler Hisarönü Mahallesi'ni sardı. Mahalle tahliye edildi.

YORUMLAR