07.09.2021 12:36
Vali Yerlikaya 12 yaş ve 15 yaş üstü aşılama sayılarını paylaştı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 12 yaş ve 15 yaş üstü gençlerin aşılanma sayılarının 18 bin 898 kişiye ulaştığını açıkladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 12 yaş ve 15 yaş üstü gençlerin aşılanma sayılarını paylaştı.

“18 BİN 898 GENCİMİZ AŞISINI YAPTIRDI”

Vali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 12 yaş üstü ve 15 yaş üstü gençlerin aşılanma sayılarını açıkladı. Yerlikaya paylaşımında "İstanbul'umuzda 15 yaş üstü gençlerimiz 18 Ağustos; 12 yaş üstü gençlerimiz ise 6 Eylül'de aşı olmaya başladı. 7 Eylül saat 10.00 itibarıyla 15-19 yaş arası 414 bin 116 gencimiz ve 12-15 yaş arası 18 bin 898 gencimiz aşını yaptırdı" ifadelerine yer verdi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Afganistan açıklaması Bakan Çavuşoğlu'ndan Afganistan açıklaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afganistan ile ilgili, "Ülkedeki çatışmaların iç savaşa neden olmamasını umuyoruz" dedi.

Bakan Akar: “İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız" Bakan Akar: “İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız" Milli Savunma Bakanı Akar terörle mücadelede kararlılık mesajı: “Artan bir tempoda taarruzi ruhla operasyonlarımız sürüyor. Terör örgütünün tepesindekiler, sonlarının ne olacağını çok iyi anladı. Alttakilerin de teslim olmaktan başka çaresi yok.” dedi.

Bakan Koca'dan Mu varyantı açıklaması Bakan Koca'dan Mu varyantı açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Mu varyantına ilişkin, "Şu an ilave bir tedbir getirmeyi düşünmüyoruz. Çünkü şu ana kadar bizim yeni varyant olarak tespit ettiğimiz 2 vaka dışında olmadı Mu ile ilgili. Dolayısıyla ağırlıklı Delta ve Delta Plus şeklinde ve yüzde 90'ı geçen oranda söz konusu. Giderek aşılama oranının da artışıyla, biz şu an bildiğiniz gibi toplamda aşılanma 62 milyondan 40 milyona doğru gitmiş oldu iki doz aşının yapıldığı. Dolayısıyla giderek bu sayının artışıyla ben giderek vakaların aşağı doğru düşeceğini düşünüyorum“ dedi.


 

Kaynak : İHA
YORUMLAR