07.10.2021 15:13
Şehidimizin kanı yerde kalmadı: 5 terörist ölü ele geçirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün Fırat Kalkanı bölgesinde bir askerimizin şehit edildiği saldırıyı gerçekleştiren 5 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu.

Şehidimizin kanı yerde kalmadı! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde şehit edilen askerimizin kanının yerde kalmadığını açıkladı. İlk bilgilere göre saldırıyı gerçekleştiren 5 teröristin silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildiğini söyleyen Akar, "Önümüzdeki saatlerde bu sayının artacağını değerlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulunun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu da katıldığı törenle açıldı.

"5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, SAYI ARTABİLİR"

Törendeki konuşması sırasında Fırat Kalkanı Bölgesi'nde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Tayfun Özköse başta olmak üzere tüm şehitlere rahmet dileyen Akar, "Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Kahraman silah arkadaşımızı şehit eden teröristlere yönelik hemen operasyonlara başladık. İlk bilgilere göre saldırıyı gerçekleştiren 5 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Operasyonumuz devam ediyor. Önümüzdeki saatlerde bu sayının artacağını değerlendiriyoruz" açıklamasında bulundu.

"TERÖR ELEBAŞLARI İKİ GECE AYNI YERDE YATAMIYOR"

Teröristle mücadele operasyonlarının "teröristi kaynağında etkisiz hale getirmek" anlayışıyla devam ettiğini aktaran Akar, "Terörist neredeyse hedefimiz orası. Terörle mücadelemizi yoğun, etkili bir şekilde taarruzi bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Yoğun bir çalışma içindeyiz. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Teröristlerin sözde elebaşları iki gece aynı yerde yatamıyor. Korku dağları bekliyor” diye konuştu.

Birkaç gün önce düzenlenen bir operasyona ilişkin de bilgi veren Akar, "Teröristler tarafından 'Girilmesi imkansız' olarak nitelendirilen bir dağın zirvesindeki mağaraya komandolarımız gitti mağaranın içine girdiler. Orada 12 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi ve burası kullanılamaz hale getirildi " ifadelerini kullandı.

TEMMUZ 2015'TEN BERİ 18 BİN 582 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Akar, 40 yıldır Türkiye’nin başına bela olan terörü bitirmekte kararlı olduklarını belirterek, “Bu sadece bizim için değil, aynı zamanda komşularımız için de büyük bir kazanım olacak. 24 Temmuz 2015’te terörle mücadelede başlayan yeni dönem kapsamında bugüne kadar 18 bin 582 terörist etkisiz hale getirildi. 1 Ocak 2021’den itibaren ise 2136 terörist etkisiz hale getirildi."

Bakan Akar, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelenin devam edeceğini de vurguladı.

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde roketatarlı saldırıda 1 asker şehit oldu! Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde roketatarlı saldırıda 1 asker şehit oldu! MSB tarafından yapılan açıklamada Fırat Kalkanı Harekât Bölgesinde teröristlerce yapılan roketatarlı saldırıda Deniz Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse'nin şehit olduğu öğrenildi.

 

YORUMLAR