20.10.2021 22:08
Bakan Koca; 'Çağrılarıma kulak verin' deyip vefat sayısını açıkladı

Aşı konusunda çağrılarının dikkate alınması gerektiğini ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü vefat sayısının 214 olduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabından bugünkü Vefat sayısını açıklayan Bakan Koca'nın paylaşımı şöyle; 84 Milyonun huzurunda her gün vefat haberi vermenin insana neler hissettirdiğini bilemezsiniz. Sağlık Bakanı ve yol arkadaşınız olarak, salgın tedbirleriyle aşı konusundaki çağrılarıma lütfen kulak verin. Bugünkü vefat sayımız 214.

20 Ekim koronavirüs tablosu
Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 20 Ekim’de açıklanan 24 saatlik verilere göre 29 bin 760 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 214 oldu. Bir günde toplam 361 bin 350 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 28 bin 803 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşısını olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 76,86 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 88,63 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 114 milyon 620 bin 510’e yükseldi.

“Aşılamada ilk sırada Ordu var”
Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 81,5 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Muğla, Kırklareli, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Osmaniye, Balıkesir, Edirne ve Burdur takip etti.

“En düşük aşılama Şanlıurfa”
Bakanlığın tablosuna göre yüzde 51,3 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı, Batman, Diyarbakır, Muş, Siirt, Mardin, Bitlis, Bingöl, Ağrı ve Bayburt takip etti.
Bakan Koca'dan çok net yüz yüze eğitim açıklaması Bakan Koca'dan çok net yüz yüze eğitim açıklaması Bakan Koca toplantı sonrası 'Okullar açık kalacak mı? sorusunu cevapladı. Koca: "Okulların kapanması söz konusu değil. Gündemimizde olmayacak." dedi.

Bakan Koca'dan önemli uyarı: Ciddi artış var Bakan Koca'dan önemli uyarı: Ciddi artış var Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Belirtileri Covid-19’a benzeyen enfeksiyonlarda ciddi artış var” dedi.

YORUMLAR