27.10.2021 16:04
Milli Savunma Bakanı Akar, Sırp mevkidaşını ağırladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Nebojsa Stefanoviç ile görüştü.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Nebojsa Stefanoviç’i bakanlıkta askeri törenle karşıladı.

Stefonaviç'in Şeref Defteri'ni imzalamasının ardından iki bakan önce baş başa görüştü, ardından heyetler arası görüşmelere başkanlık etti.

Toplantıda ikili ve bölgesel savunma, güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.


Stefonaviç'in Şeref Defteri'ni imzalamasının ardından iki bakan önce baş başa görüştü, ardından heyetler arası görüşmelere başkanlık etti.

Bakanlıkça görüşme hakkında yapılan bilgilendirmede, Akar tarafından; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic tarafından çizilen çerçevede iki
ülke arasındaki savunma ve güvenlik konusundaki ilişkilerin geliştirilmesine hızla devam edileceği, Türkiye ve Sırbistan arasındaki diyaloğun bölgenin barış ve istikrarına katkı sağladığı, Balkanların barış ve istikrarının Türkiye'nin öncelikleri arasında yer aldığının ifade edildiği belirtildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü Milli Savunma Bakanı Akar, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklama yaptı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklama yaptı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye'nin kuzeyindeki terör saldırılarıyla ilgili ''Gereken ne varsa yeri, zamanı gelince Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yapılacak. Kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

YORUMLAR