31.10.2021 16:09
G-20 zirvesinde diplomasi trafiği: Erdoğan Macron ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İtalya’nın Başkenti Roma’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi başladı.

G20 Liderler Zirvesi kapsamında Roma’da gerçekleşen ikili görüşmeler devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleşen 1 saat 10 dakikalık görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi.

G-20 zirvenin yapıldığı Nuvola Kongre Merkezi'nde bir araya gelen iki lider basına kapalı görüşme gerçekleştirdi. İki lider arasında görüşme, 50 dakika sürdü.


Roma'da kritik zirve: Erdoğan-Biden görüşmesinde 'ortak mekanizma' kararı Roma'da kritik zirve: Erdoğan-Biden görüşmesinde 'ortak mekanizma' kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden’ın G20 Liderler Zirvesi kapsamında gerçekleştirdiği baş başa görüşmede; F-16 alımı ve F-35 krizi ile S-400’ler gündeme geldi, ticaret hacminin artırılması konusunda mutabık kalındı. İki lider pozitif atmosferde geçen zirvede, ilişkileri geliştirmek için müşterek irade beyanında bulundu; bu doğrultuda ortak mekanizma kurulması kararı aldı.

 

Kaynak : AA
YORUMLAR