31.10.2021 19:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında görüşmelerini sürdürüyor. Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın ardından Merkel ile de bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i kabul etti. Basına kapalı olan görüşme 30 dakika sürdü.

Erdoğan, Merkel'in yanı sıra AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile de bir araya geldi. Zirvenin yapıldığı Nuvola Kongre Merkezi'ndeki basına kapalı görüşme, 40 dakika sürdü. Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.


Erdoğan’dan biden görüşmesi açıklaması: F-16’lar konusunda olumlu gördüm Erdoğan’dan biden görüşmesi açıklaması: F-16’lar konusunda olumlu gördüm Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’nin ardından yaptığı basın toplantısında Joe Biden ile görüşmesi ve F-16'lara ilişkin soruya, "Bu konuyla ilgili Sayın Biden'ın olumlu yaklaşımını gördüm." cevabını verdi.


G-20 zirvesinde diplomasi trafiği: Erdoğan Macron ile bir araya geldi G-20 zirvesinde diplomasi trafiği: Erdoğan Macron ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İtalya’nın Başkenti Roma’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi başladı.

 

YORUMLAR