25.11.2021 18:02
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan kritik görüşme

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, İstanbul'da Bankalar Birliği ile görüşmek için birliğin merkezine geldi, kritik toplantı az önce başladı.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, gündemdeki ekonomik gelişmeleri değerlendirmek üzere Türkiye Bankalar Birliği üyeleriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu’nun; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İkram Göktaş, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ile bir araya geldiği toplantı yaklaşık 2 buçuk saat sürdü.

"FAİZ İNDİRİMİNİ GÖRÜŞTÜK"

Ardından açıklamalarda bulunan Kavcıoğlu, toplantıda kur dalgalanmaları ve faiz indirimi gibi konularda durum değerlendirmesi yaptıklarını söyledi. Kavcıoğlu bankacılık sektörüyle ilgili olarak ise "Bankacılık sektörü Türkiye’nin en güçlü sektörlerinden biridir, Merkez Bankası da BDDK ve bankalarımız ile güçlü bir şekilde iletişim içerisindedir" ifadelerini kullandı.

"OLUMLU BİR GÖRÜŞME OLDU"

Kavcıoğlu "Bankalar Birliği Başkanlığında, banka genel müdürlerimiz ile bir araya gelip durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bu toplantı olağanüstü bir gündem olarak planlanmadı. Daha önce de yaptığımız ve daha önce planladığımız bir toplantıydı. Toplantıda güncel gelişmeleri değerlendirdik. Bankacılık sektörümüz çok güçlü, genel değerlendirmelerimiz bu yönde. Olumlu bir görüşme oldu. Karşılıklı birbirimizi bilgilendirdik. Yaşanan volatilitelerin (oynaklık) üstesinden gelecek bir bankacılık sektörümüz var, herhangi bir sıkıntı yok" diye konuştu.


Merkez Bankası, BDDK ve bankalarla görüşecek Merkez Bankası, BDDK ve bankalarla görüşecek Piyasada yaşanan manipülatif hareketler sonrası Merkez Bankası, BDDK ve bankacılarla bir araya gelecek.

Merkez Bankası'nın dolar satmaması İngiliz'e dert oldu Merkez Bankası'nın dolar satmaması İngiliz'e dert oldu Türkiye ekonomisi üzerinde oynanan oyunlar, döviz kurundaki son yükseliş olayında da bir defa daha ortaya çıktı. Bunun bir örneği olan İngiliz finansçı Timothy Ash, sosyal medya hesabından olay bir yorumda bulundu.
YORUMLAR