01.12.2021 12:36
PKK'lı terörist Renas Ermeğan ile Nevzat Durmuş etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki operasyonuyla 2015'teki çukur eylemlerinin planlayıcılarından PKK/KCK'lı terörist Renas Ermeğan ile Nevzat Durmuş etkisiz hale getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı, Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonda PKK/KCK’lı iki terörist etkisiz hale getirdi. Teröristlerin, PKK/KCK’nın şehir yapılanması olan YPS mensupları Gelhat kod Renas Ermeğan ve Merhas kod Nevzat Durmuş olduğu tespit edildi.

 

Nokta atışı ile etkisiz hale getirilen Renas ERMEĞAN, 2015’te Şırnak/Cizre ve Silopi’de gerçekleştirilen çukur/barikat eylemlerinde, güvenlik güçlerine karşı çok sayıda eylemin planlayıcısı ve uygulayıcısıydı.

Nevzat Durmuş da örgütün 2015’te Şırnak/Beytüşşebap’a düzenlediği saldırının hazırlığı ve tamamlanmasında aktif olarak yer aldı. Örgütün Suriye – Irak arasındaki aktarım faaliyetlerinin koordinasyonunu sağlamaktaydı.

Terörist Nevzat Durmuş

Terörist Renas Ermeğan

Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi Son dakika haberine göre; Irak’ın kuzeyindeki Pençe Şimşek operasyon bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi.

Harekat bölgelerinde 3 terörist etkisiz hale getirildi Harekat bölgelerinde 3 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde bir, Fırat Kalkanı bölgesinde iki olmak üzere saldırı hazırlığındaki 3 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hâle getirildiğini açıkladı.

YORUMLAR