06.01.2022 16:49
Evlat nöbeti 858'nci gününde! Aileler çocuklarına 'dön' çağrısında bulundu

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi, 858’inci gününde de devam ediyor.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi, 858’inci gününde de devam ediyor.

ÇOCUKLARINA DÖNME ÇAĞRISINDA BULUNDU

2015 yılında 25 yaşındayken, evine gitmek için iş yerinden çıkan ve bir daha dönmeyen Erhan’ın babası Ekrem Artık, oğlunun HDP tarafından kandırılıp PKK’ya teslim edildiğini öne sürerek, çocuklarına dönme çağrısında bulundu.

“6 YILDIR NE SESİNİ DUYDUK NE YÜZÜNÜ GÖRDÜK”

6 yıl önce 25 yaşındayken, Hatay’da evine gitmek için iş yerinden çıkan ve bir daha dönmeyen Erhan’ın annesi Aysel ve babası Ekrem Artık, HDP il binası önündeki evlat nöbetini sürdürüyor.

Ekrem Artık, 6 yıldır oğlunu aramadığı ve gitmediği yer kalmadığını belirterek, " Oğlum HDP tarafından kandırılıp PKK’ya teslim edildi. Biz her zaman senin peşindeyiz. Bu HDP ile PKK’nın arkasında durmaktansa gelip devletimize sığınmanı istiyorum. Allah razı olsun devletimizden hepsi bize sahip çıkıyor. Bütün çocuklara sesleniyorum. Gelin devlete sığının, 6 yıldır ne sesini duyduk, ne de yüzünü gördük" dedi.

Evlat nöbeti 849'uncu gününde, aile sayısı 251 oldu Evlat nöbeti 849'uncu gününde, aile sayısı 251 oldu Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin eylemi 849’uncu gününe girerken, 251. aile Silvan ilçesinden evlat nöbetine katıldı.

Evlat nöbetinde ailelere destekler devam ediyor Evlat nöbetinde ailelere destekler devam ediyor Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 835’inci gününe girerken, ailelere bir destek de Hazro Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Salih Sak’tan geldi.

YORUMLAR