15.01.2022 00:12
Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali hayatını kaybetti

Yeniden Milli Mücadele Hareketi lideri ve Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, hayatını kaybetti. Ankara'da vefat eden Edibali, 80 yaşındaydı.

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, Ankara'da 80 yaşında vefat etti. Alınan bilgiye göre, Edibali için yarın Hacı Bayram Camisi'nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılınacak. Namazın ardından Edibali için saat 15.00'te TBMM'de Devlet Töreni düzenlenecek.

Edibali'nin naaşı ise 16 Ocak Pazar günü İstanbul'daki Marmara İlahiyat Camisi'nde öğle namazına müteakip kılınacak namazdan sonra Üsküdar'daki Nakkaştepe Mezarlığı'na defnedilecek.

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali 80 yaşındaydı.

MİLLET PARTİSİ GENEL BAŞKANI AYKUT EDİBALİ KİMDİR?
Aykut Edibali 13 Nisan 1942 tarihinde Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Yeniden Milli Mücadele isimli bir siyasi hareket başlattı.

Bunun yanında Yeniden Milli Mücadele, Bayrak, Pınar, Çınar, Gerçek, Çağrı gibi dergilerde de yazılar yazdı. 1984 yılında Islahatçı Demokrasi Partisi kurdu ve genel başkanlık makamına getirildi.

1991'de üçlü ittifak olarak adlandırılan Refah Partisi, Milliyetçi Çalışma Partisi ile Islahatçı Demokrasi Partisi arasında yapılan koalisyonda önemli çalışmalarda bulundu.

19. dönemde Kayseri milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Öte yandan Islahatçı Demokrasi Partisi'nin ikinci olağan kongresinde Birlik Barış Partisi, Bayrak Partisi ve Millet Partisi IDP‘ye katıldı. Daha sonra partinin yeni ismi Millet Partisi olarak belirlendi. Bunun yanında başkanlık görevine de Aykut Edibali seçildi.

Eski Bakan Güldal Akşit vefat etti Eski Bakan Güldal Akşit vefat etti AK Partili eski bakan Güldal Akşit tedavi gördüğü Ankara'daki hastanede hayatını kaybetti. Akşit'in korona tedavisi gördüğü öğrenildi.

Bakan Koca acı haberi verdi; Dr. Ali Kalyoncu vefat etti Bakan Koca acı haberi verdi; Dr. Ali Kalyoncu vefat etti Bakan Koca, acı haberi sosyal medyadan paylaştı, Dr. Ali Kalyoncu uzun süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Eski Devlet Bakanı Cemil Erhan vefat etti Eski Devlet Bakanı Cemil Erhan vefat etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından duyurdu, eski Devlet Bakanı Cemil Erhan vefat etti

YORUMLAR