01.08.2022 20:05
TBMM Başkanı Şentop’tan CHP’li Altay’a sert tepki: Siyasette tehdit ve hile olmaz

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, "kendisinin meselelere AK Parti gözlüğüyle baktığına" yönelik eleştrilerine cevap veren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Siyasette tehdit ve hile olmaz" diyerek, her şeyin hukuk kuralları çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, "kendisinin meselelere AK Parti gözlüğüyle baktığına" yönelik sözlerine çok sert karşılık verdi. Şentop, "Siyasette tehdit, hile olmaz; gizli saklı iş de olmaz. Her şey milletimizin gözü önünde ve hukuk kurallarına göre işler. Öyle de olmuştur." ifadelerini kullanarak, tepkisini gösterdi.

"SİYASETEN HOŞ BİR ÜSLUP DEĞİL"

BMM Başkanı olarak yeter sayıda imza üzerine, İçtüzük gereği Meclisi toplantıya çağırma görevini yerine getirdiğini belirten Şentop, "Sayın Altay'ın serzenişlerine cevap vermek istemem. Bununla birlikte TBMM çatısı altındaki bir başka siyasi partiyi 'tehditlere açık' ilan etmek, siyaseten hoş bir üslup değil." diye konuştu.

Başka bir parti adına sözcülük yapmaya kalkışılmasının da şık olmadığını söyleyen Şentop, "Siyasette tehdit, hile olmaz; gizli saklı iş de olmaz. Her şey milletimizin gözü önünde ve hukuk kurallarına göre işler. Öyle de olmuştur." ifadesini kullandı.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayını Engin Altay açıkladı: Adayımız Bay Kemal CHP'nin cumhurbaşkanı adayını Engin Altay açıkladı: Adayımız Bay Kemal 2023 seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı kim olacak merakla beklenirken konuya dair net açıklama CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'dan geldi. Altay, "Gönüllerdeki aday falan değil, düz söylüyorum" diyerek adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

CHP'ye yakın gazeteci deşifre etti: AK Parti'nin projeleri muhalefete sızdırılıyor CHP'ye yakın gazeteci deşifre etti: AK Parti'nin projeleri muhalefete sızdırılıyor Özlem Gürses, muhalefetin, iktidarın atacağı adımları önceden haber aldığını ve buna göre hareket ederek gündem belirlediğini söyledi.

CHP-HDP iş birliği yeniden sahnede! HDP'li vekili savunup polisi suçladılar CHP-HDP iş birliği yeniden sahnede! HDP'li vekili savunup polisi suçladılar Polise yumruk atan DBP’li Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılması oylamasında CHP’li üyeler 'göstere göstere' HDP’nin yanında yer aldı. Polislerin vekiller arasında ayrım yaptığını iddia eden bazı CHP’li üyeler "Konu HDP olunca polislerin tavrı değişiyor" dedi.

 

Kaynak : AA
YORUMLAR