07.06.2021 03:27
Parçası olacağınız bir sergi

Contemporary Istanbul Vakfı (CIF) ve Borusan Contemporary iş birliğinde düzenlenen “Hareket Eden Anılar” sergisi, Fişekhane bünyesinde yer alan sanat alanı Cocoon’da devam ediyor.

MURAT ÖZTEKİN

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan yeni medya eserleriyle interaktif bir tecrübe sunan serginin küratörlüğünü Ayça Okay üstleniyor. Okay, yeni medya eserlerinin ziyaretçileri serginin içerisine çektiğini ifade ederek “Bu sergide teknoloji ve sanatın yakın ilişkisini gözlemliyoruz. Sanatseverler serginin bir parçası olacak. Hatta kimi zaman esere yön verebilecek” diyor. 

ON ALTI ESER VAR
16 esere yer verilen sergi, teknolojinin sanat üzerindeki tesirinin giderek arttığı bir çağı, İstanbul gibi metropoller üzerinden anlatıyor. Sergide, Olaf Otto Becker, Laurent Bolognini, Boomoon, Edward Burtynsky, Daniel Canogar, U Ram Choe, Reinhard Görner, Christa Sommerer ve Laurent Mignonneau, François Morellet, Ivan Navarro, Alan Rath, Daniel Rozin, teamLab, Frank Thiel, Michael Wolf’un eserleri yer alıyor. Sergi, 6 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMLAR