18.09.2021 01:55
Altın Koza'da gondolda sinema keyfi

Adana’da Altın Koza Film Festivali etkinlikleri renkli görüntülere sahne oluyor. Seyhan Nehri üzerinde düzenlenen “Gondolda Sinema” gösterimlerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Murat Öztekin ADANA

Eşi Nuray Karalar ile organizasyona katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Lütfi Ömer Akad’ın 1968 yapımı, başrollerini Türkan Şoray, İzzet Günay ve Ayfer Feray’ın paylaştığı "Vesikalı Yarim" filmini vatandaşlarla izledi. Karalar, eşiyle birlikte, yazlık sinemalara gittikleri döneme, çocukluklarına döndüklerini söyledi. Gondollara sığmayan Adanalıların bir bölümü de film gösterimini Seyhan Nehri kıyısına kurulan platformlardan izledi.

Altın Koza kapsamında ilçe, mahalle ve beldelerde; 30’a yakın yerde film gösterimi yapılıyor.

Engelsiz Filmler'de "absürt" bir seçki Engelsiz Filmler'de "absürt" bir seçki Engelsiz Filmler Festivali, gündelik hayatın akışına aykırı Absürt seçkisiyle, beklenmedik davranışları, anlam verilemeyen şeyleri ve daha önce hiç yan yana düşünülmeyen olayları seyirciyle buluşturacak.

Sinemada bu hafta | 17 Eylül Sinemada bu hafta | 17 Eylül Anthony Hopkins’e “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar’ını kazandıran “Baba”; bunamaya başlayan bir adamın dramına seyirciyi ortak ediyor. Tiyatro oyunu tadındaki eser, kuvvetli performanslara sahne oluyor...

YORUMLAR