09.10.2021 12:25
Ameliyatta ölümden dönen Alişan’dan doktoruna 2 milyonluk tazminat davası

Ünlü şarkıcı Alişan, boynundaki yağları aldırmak için operasyon geçirmişti. Geçirdiği operasyonda Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Ufuk A.'nın yaptığı yağ aldırma operasyonunda vücudunda kalıcı hasar meydana geldiğini ve ölümden döndüğünü belirterek suç duyurusunda bulunuştu. Ünlü şarkıcı Tüketici Mahkemesi'ne başvurarak Ufuk A.'ya 2 milyon TL'lik tazminat davası açtı.

Şarkıcı Alişan, geçtiğimiz yıl yağ aldırma işlemi için ameliyat olmuştu. Ameliyattan sonra vücudunda kalıcı hasarlar meydana geldiğini belirten şarkıcı, , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Ufuk A.'dan şikayetçi olmuştu. Şarkıcı şimdi de avukatı aracılığıyla Tüketici Mahkemesi'ne başvurdu.

2 MİLYONLUK DAVA AÇTI

Şarkıcı, avukatı Emek Emre aracılığıyla İstanbul Tüketici Mahkemesi'ne başvurarak Ufuk A.'ya 2 milyon lira manevi, 10 bin lira da maddi olmak üzere toplam 2 milyon 10 bin liralık tazminat davası açmış, Tabipler Odası'na da şikayet etmişti.

“DAVAMIZ DEVAM EDİYOR”

Önceki gün görülen duruşma yaklaşık 5 dakika sürdü. Duruşma sonrası Alişan açıklama yapmazken avukatı konuyla ilgili bilgi verdi. Dava hakkında konuşan avukat Emek Emre, "Tazminat davamızla ilgili yayın yasağı kararı olduğu için açıklama yapamayız. Davamız devam ediyor" dedi.

“VÜCUDUMDA MORARMALAR OLDU”

Demet Akalın ile sunuculuğunu yaptığı sabah programında yaşadıklarını anlatan Alişan, şunları söylemişti: "2 yıl önce kilo aldım ve göbeğim fazlalaştı. Doktor arkadaşım bana 'Abi sana liposuction yapalım. 1 ay içinde hem göbeğin hem de yağların gider' dedi. Arkadaşım ve sevdiğimiz biri olduğu için güvendik. 2 sene önce ocak ayının ikinci haftasında ameliyat oldum. Normalde o ameliyat 2-2,5 saat sürer ama ben tam 5,5 saat ameliyatta kalmışım. Ben bunu kimseye söylemedim, annem de dahi. Ameliyattan sonra 1 gün hastanede kaldım ve 2 gün sonra vücudumda morarmalar oldu. Göbeğimde yağ alınırken nasıl bir çalışma yapıldıysa artık..."

“GÖBEĞİMDE YANIK İZİ VE DALGALANMALAR VAR”

2 gün yataktan çıkamadım ve boynuma kadar morardım. Ben bir terslik olduğunu anlayıp sorduğumda bana 'Normaldir bunlar 1 ay içinde göbeğin falan dümdüz olacak' dedi. 1 ay sonra morarmalar geçti. Şimdi göbeğimi göstermek istemiyorum da ben bunun için yayın yasağı da aldırdım çünkü o halini kimse görsün istemiyorum. 2 yıldır denize tişörtle giriyorum ve sadece ailemin olduğu ıssız yerlerde tişörtümü çıkartıyorum. Göbeğimde yanık izi ve dalgalanmalar var."

“ÖMÜR BOYU BUNU TAŞIYACAĞIM”

"Ameliyatı yapan kişi ben birkaç doktora götürdü ve bana 'Ameliyatta hata yapılmış şükret ki ölmedin' dediler. Çünkü bu ameliyatla ölenler varmış. Sonra ben kendim doktor bulup geçen sene tekrardan ameliyat oldum. Biraz toparlandı ama o yanık izi ve dalgalanmalar hiç geçmeyecek. Ömür boyu bunu taşıyacağım."

Hastane çalışanı evinde iple asılı halde ölü bulundu Hastane çalışanı evinde iple asılı halde ölü bulundu Samsun'da hastanede çalışan 46 yaşındaki 2 çocuk annesi kadın evinde iple asılı halde ölü olarak bulundu.

Guatemala'da aşı karşıtı köylüler sağlık çalışanlarını alıkoydu Guatemala'da aşı karşıtı köylüler sağlık çalışanlarını alıkoydu Guatemala'da köylüler, korona aşısı yapmak için gelen 11 sağlık çalışanını rehin aldı. Köylüler aşıları da imha etti.

İngiltere'de aşısız bakımevi çalışanlarına 'başka iş bakın' uyarısı İngiltere'de aşısız bakımevi çalışanlarına 'başka iş bakın' uyarısı İngiltere'de vakalar hızla yükselişe geçerken Sağlık Bakanı Sajid Javid, Covid aşısı yaptırmayan bakımevi çalışanlarına kapıyı gösterdi. Javid, çalışanlara “Dışarı çıkıp başka bir iş bakın” dedi.

YORUMLAR