16.10.2021 12:21
Kuruluş Osman setinde olay! Çalışanlar Burak Özçivit’den şikayetçi oldu

Ünlü oyuncu Burak Özçivit hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Kuruluş Osman dizisinde başrol olarak rol oynayan Özçivit’e set çalışanları kendilerine hakaret ve küfür içerikli sözler söylediğini öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında ifade veren oyuncu, set ortamında stresli olduğunu ancak ağzından küfür ve hakaret çıkmadığını söyledi.

Beykoz Riva’da çekilen ‘Kuruluş Osman’ dizisinin çekimleri sırasında akıl almaz olay meydana geldi. 8 Aralık 2020 tarihli çekimler sırasında, dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit'in kendilerine küfür ve hakaret içeren sözler söylediğini iddia eden 4 set çalışanı, Özçivit hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Özçivit, "Set ortamının stresli olduğu doğrudur ama ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır. Bu küfürleri edebilecek bir kişi olmadığımı da beni yakinen tanıyan herkes bilir" dedi.

“GÖZLERİMİN İÇİNE BAKARAK KÜFÜR ETTİ”

Müştekilerden A.Ö., dizi setinde kamera asistanı olarak çalıştığını söyleyerek, "Olay günü ben de çalışıyordum. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, içinde bulunduğu çadırdan çıkarak biz set görevlilerinin olduğu yere doğru, tek tek gözlerimizin içine bakarak küfür etti. Sonra seti terk etti. Hemen geri döndü ve aynı küfürleri bir daha söyledi. Set çalışanları Burak Özçivit'in ettiği küfürleri duyunca şok girdiler ve kimse ağzını açıp tek bir kelime bile söylemedi. Şüphelinin daha önceden de farklı kişilere bu kadar ağır olmasa da benzer hareketleri olmuştur" diyerek oyuncudan şikayetçi olduğunu söyledi. Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Burak Özçivit hakkında, "birden fazla kişiye yönelik alenen hakaret" suçundan soruşturma başlatıldı.

“KENDİLERİNE KESİNLİKLE HAKARET ETMEDİM”

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Burak Özçivit, "Müşteki olarak adı geçen şahısları oynamış olduğum dizi olan 'Kuruluş Osman' dizisinin set ekibi görevlileri olmasından ötürü tanırım. İddia ettikleri gibi kendilerine kesinlikle hakaret etmedim. Set ortamının stresli olduğu doğrudur. Ama ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır. Çıkması da mümkün değildir. Bu küfürleri edebilecek bir kişi olmadığımı da beni yakinen tanıyan herkes bilir" dedi.

“BEYANLARI İNANDIRICI VE KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL”

Müştekiler ile yapımcı firma arasında birtakım anlaşmazlıklar olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, "Bu kişiler, ihtilafların çözümü için benim ismimi bu olaya dahil ederek yapımcı firmayı zor durumda bırakmayı amaçlıyor. Set ortamında yüze yakın kişi vardır. Şirketle anlaşmazlıkları olan tarafın amacı, benim üzerimden olduğunu iddia ettikleri alacaklarını almaktır. Dolayısıyla beyanları inandırıcı ve kabul edilebilir değildir" ifadelerini kullandı.

Savcılık, suçun 'uzlaşma' kapsamındaki suçlardan olması nedeniyle dosyayı Uzlaştırma Bürosu'na gönderdi.

Burak Özçivit, kanser hastalarını unutmadı Burak Özçivit, kanser hastalarını unutmadı Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman ile adından söz ettiren oyuncu Burak Özçivit örnek bir davranışa imza attı.

Altınyıldız Classics'ten Burak Özçivitli reklam filmi Altınyıldız Classics'ten Burak Özçivitli reklam filmi Erkek giyim markası Altınyıldız Classics’in, ünlü oyuncu Burak Özçivit’in kamera karşısına geçtiği reklam filmi yayınlandı.

Neslihan Atagül, arasının açık olduğu Burak Özçivit'le ilgili soruya ateş püskürdü Neslihan Atagül, arasının açık olduğu Burak Özçivit'le ilgili soruya ateş püskürdü Eşi Kadir Doğulu'nun reklam yüzü olduğu markanın lansmanına katılan Neslihan Atagül, arasının kötü olduğu Burak Özçivit ile ilgili soru soran muhabire tepki gösterdi.

Kaynak : İHA
YORUMLAR