28.05.2022 15:40
Eski yarışmacı Sergen’den “MasterChef Türkiye kurgu mu?” sorusuna net cevap

MasterChef Türkiye 2001 sezonunun iddialı yarışmacılarından biri olan Sergen Özen, yarışmayı 4. olarak tamamlamıştı. Tekirdağlı olan Özen, yarışmadaki sempatik tavırlarıyla geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Sevilen yarışmacı, geçtiğimiz gün konuk olduğu bir programda kendisine yöneltilen soruları cevapladı; binlerce kişi tarafından merak edilen “MasterChef kurgu mu?” sorusunu da açıklık getirdi.

Acun Ilıcalı’nın sunduğu ve TV8 ekranlarının sevilen yarışması MasterChef’te geçtiğimiz sezonun popüler isimlerinden biri olan Sergen Özen, katıldığı bir kanalda açıklamalarda bulundu. Özen, yarışmaya katılma sürecinden programın kurgu olup olmadığına dair her türlü soruya cevap verdi.

“NASIL AŞÇISIN, ZATEN BECEREMEDİN!”

Sergen Özen, MasterChef’e başvuru sürecini şu sözlerle anlattı: “Evde oturuyordum. Başvurmak istedim. Ben de yaparım dedim ve başvurdum. Aslında ben geçen sene başvurdum fakat ilk bölümden elendim. Yemeğin sosunu dökmeyi unuttum. Şefleri görünce elim ayağım titredi. Daha sonra memlekete geri dönüş yaptım. Bana ‘Nasıl aşçısın, zaten beceremedin! dediler. Bu sene yine çağırdılar. Gittim. Bu sefer güzel oldu. Hak ettiğim yere geldim.”

“TELEFON YOKTU, HER ŞEY YASAKTI”

MasterChef’teki ortamından bahseden Özen “Telefon yoktu. Hatta bizi görmesinler diye oturduğumuz evin bahçesine bile çıkmıyorduk. Her şey yasaktı. Ama bizim için daha iyiydi” dedi.

“YAPTIĞIM YEMEKLERİN YARISINI BİLMİYORDUM”

Sempatik yarışmacı “Bilmediğin bir yemeği nasıl yapıyordun?” sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“Aşçılık orada devreye giriyor. Malzeme verilince az çok kafanda bir şeyler oluşuyor. Şefler de ipucu veriyordu. O yüzden çok rahat yapabiliyorduk. Yaptığım yemeklerin yarısını bilmiyordum. Hiç hayatımda duymadığım yemeği yapıyordum, en iyisi seçiliyordu. Kimse çoğu şeyi bilmiyordu.”

“KURGU İDDİALARI YALAN”

MasterChef’in kurgu olduğuna dair iddialar bir dönem çok konuşulmuştu. Sergen, bu iddialara yönelik “Yalan. Bir kere bile bize direktif vermediler. Biz çekime giriyorduk. Her şey akışında devam ediyordu. Bir kere bile müdahale edildiğini görmedim.”

MasterChef Güzide'nin paylaşımına Yasin Obuz'dan dikkat çeken yorum: Buram buram zenginlik kokuyor... MasterChef Güzide'nin paylaşımına Yasin Obuz'dan dikkat çeken yorum: Buram buram zenginlik kokuyor... MasterChef Türkiye'nin 2019 sezonunda yarışan ve büyük ses getiren Güzide Mertcan, sosyal medya paylaşımlarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Hazırladığı bir sofrayı takipçileri ile paylaşan Mertcan'a aynı yıl birlikte yarıştığı Yasin Obuz yorum yaptı, detaylar dikkat çekti.
MasterChef Türkiye yarışmacısı Hasan Biltekin nişanlandı: Başlangıcımız sonsuz olsun MasterChef Türkiye yarışmacısı Hasan Biltekin nişanlandı: Başlangıcımız sonsuz olsun MasterChef Türkiye yarışmasında geçtiğimiz sezon ikinciliği göğüsleyen Hasan Biltekin evlilik yolunda ilk adımı attı. Biltekin bir süredir birlikte olduğu sevgilisiyle nişanlandığını sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla duyurdu.
MasterChef'den ayrıldığı iddia edilmişti... Mehmet Şef'ten sürpriz karar MasterChef'den ayrıldığı iddia edilmişti... Mehmet Şef'ten sürpriz karar MasterChef adlı yemek yarışmasında uzun süredir jürilik yapan Şef Mehmet Yalçınkaya'nın, yeni sezonda yer almayacağı iddia edilmişti. Yalçınkaya'nın yerine düşünülen isim Arda Türkmen olurken, ayrılık iddialarına Mehmet Şef'ten sürpriz bir cevap geldi. Sosyal medya hesabından fotoğrafına yorum yapan takipçisine cevap veren Yalçınkaya, jüriliğe devamı konusunda yeşil ışık yakarak "devam" dedi.

YORUMLAR