19.11.2020 23:07
Arınç: Kavala’nın tutukluluğuna hayret ediyorum, Demirtaş  tahliye olabilir

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Berat Albayrak'ın istifasına dair açıklamalarda bulundu.

Habertürk canlı yayınında soruları cevaplayan Arınç, Albayrak’ın istifa meselesinde dahli olduğuna dair haberleri yalanladı ve ''İki iddiada külliyen yalandır. Birincisi Albayrak'ın görevini bırakmasına dahil olmadım. ‘Gitmezse 30-40 AK Parti Milletvekili ayrılır’ demedim. İkincisi Yüksek İstişare Kurulu'nda isim zikretmedik" açıklamasını yaptı.
Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tutukluğuna değinen Arınç şu ifadeleri kullandı;
“Belki şunu konuşmuşlardır diyerek, bu iddianameleri okuyarak isyan etmiştim. Çocuk bile yazmaz demiştim, cübbeyi bile giyesim gelmişti. Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş’ın da tahliyesi olabilir. Ey hâkim ve savcılar; Osman Kavala’nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Arınç'tan ABD Başkanı Biden'a övgü: Müslüman Boşnakların haklarını en yüksek perdeden savunan insandır Arınç'tan ABD Başkanı Biden'a övgü: Müslüman Boşnakların haklarını en yüksek perdeden savunan insandır Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, Osman Kavala için özgürlük isteğinin ardından yine tartışılacak açıklamalar yaptı.

YORUMLAR